Samsung-OLED-flex-0

Samsung pracuje nad 5.8″ ekranem ClorOLED?

Według przecieków, Samsung pracuje nad nowym ekranem o nazwie ClorOLED, który do masowej produkcji ma wejść w czerwcu przyszłego roku.

Samsung OLED

Jeśli te nieoficjalne informacje okażą się prawdziwe, to dane techniczne ClorOLED będą zdumiewające. 5.8-calowy wyświetlacz zbudowany w tej technologii, ma mieć zagęszczenie pikseli 358ppi, oparte o prawdziwą matrycę RGB (a nie PenTile). Pikanterii dodaje fakt, iż ekran ma na jeden piksel – mieć aż 16 subpikseli. Dla porównania, ekran Super AMOLED Plus w galaxy S II ma 12 subpikseli na piksel.

Swoją drogą, w sieci były już przecieki na temat produkcji przez Samsunga ekranów AMOLED, które mają zagęszczenie pikseli powyżej 350ppi. Do wytworzenia takich wyświetlaczy, koreański producent używa podobno technologii Fine Metal Mask (FMM). Czyżby chodziło właśnie o ekrany ClorOLED?

Co zwykłemu śmiertelnikowi dałby tak doskonały ekran? Obraz wyświetlany za jego pomocą byłby jeszcze bardziej wyraźny, a rozdzielczość bardzo duża. Jeśli Samsung faktycznie planuje masową produkcję ClorOLED na czerwiec 2013 – to śmiem twierdzić, iż będzie on montowany w Samsungu Galaxy S III. Jeśli na ten temat pojawią się bardziej konkretne informacje – poinformuję Was o tym na łamach portalu SmartFan.pl

Źródło: PhoneArena