Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung pracuje nad Galaxy Note III z ekranem LCD?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Samsung tego roku zaprezentuje swój nowy smartblet, Galaxy Note III. Według jednego z koreańskich portali urządzenie będzie występować w dwóch wariantach – z ekranem LCD i AMOLED.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Dlaczego Samsung chce stworzyć dwa warianty Note III? Zaprezentowany w marcu tego roku Galaxy S4, jest wyposażony w ekran OLED. Wielki popyt na to urządzenie sprawia, że już w tej chwili fabryki produkujące dla niego wyświetlacze nie nadążają z dostawami. Niestety, stworzenie dodatkowych linii produkcyjnych w tak zaawansowanych technologicznie ośrodkach przemysłowych, to kwestia bardzo długiego czasu i zainwestowania miliardów dolarów. Nie ma się więc co dziwić, że Samsung szukając innych rozwiązań chce produkować swój smartblet także z ekranem LCD, którego produkcję można zlecić innym, zewnętrznym firmom (jak np. Sharp).

Według portalu ETNews, drugi wariant Galaxy Note III, będzie wyposażony w ekran IPS LCD. Niestety z informacji nie dowiadujemy się, który kraj dostanie jaką wersję Note III. Samsung chce się podobno kierować „preferencjami danego rynku”, czyli de facto własnym widzimisię. Mam nadzieję, że w naszym kraju nie będzie tak, jak z Galaxy S4, który w polskiej dystrybucji występuje tylko w gorszej (moim zdaniem) wersji I9500, z chipsetem Snapdragon 600. Ekrany AMOLED w urządzeniach Samsunga są przez całą masę klientów cenione dużo bardziej, niż LCD.

Pamiętajcie oczywiście, że informacja ETNews to tylko plotka, która wcale nie musi się sprawdzić. Do rozstrzygnięcia tej kwestii będziemy musieli poczekać aż do targów IFA 2013, które odbędą się we wrześniu. To właśnie wtedy ma nastąpić oficjalna prezentacja Galaxy Note III.

Źródło: ETNews