Samsung Proxima

Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem, to już oficjalna wiadomość

Jeden z wiceszefów Samsunga, Lee Young Hee, potwierdził, że koreański gigant pracuje nad własnym, inteligentnym zegarkiem Smart Watch.

Samsung Proxima

Niestety, Lee poza faktem, że Samsung pracuje nad zegarkiem, niczego na jego temat nie zdradził. Nie wiemy zatem, jakie funkcje będzie oferować, jaka może być jego cena i kiedy trafi do sklepów. Jedyne, co Lee oświadczył, to:

Nasz inteligentny zegarek przygotowujemy już od dłuższego czasu. Pracujemy nad nim bardzo ciężko, aby przygotować się na jego nadejście. Tworzymy produkty dla przyszłości, a zegarek jest z pewnością jednym z nich.

Wypowiedź Lee Young Hee potwierdza przeciek sprzed miesiąca, w którym to mogliśmy zobaczyć zrzuty ekranu, wykonane na samsungowym zegarku Galaxy Altius. Screeny niestety nie zdradziły, czy urządzenie będzie działać pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android, czy tez jakiegoś innego, autorskiego OS Samsunga. Oczywiście można spokojnie przypuszczać, że Altius będzie współdziałać z androidowymi smartfonami Samsunga, łącząc się np. poprzez Bluetooth i m.in. informując o nadchodzącej wiadomości, połączeniu, spotkaniu itp.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ciekaw, czy Samsung jeszcze w tym roku zaprezentuje swój zegarek. Być może dobrym momentem na taką prezentację będzie premiera Galaxy Note III?

Źródło: Bloomberg