Samsung Galaxy Core Advance – front

Samsung prezentuje Galaxy Core Advance

Samsung dodał właśnie do swojej oferty kolejny smartfon ze średniej półki, model Galaxy Core Advance. Jak się słusznie domyślacie, jest to następca modeli Galaxy Core Plus i Galaxy Core, które nawet w naszym kraju zdobyły dość dużą popularność.

Samsung Galaxy Core Advance - front

Design Samsunga Galaxy Core Advance jest bardzo zbliżony do tego, co widzieliśmy w poprzednich modelach. Zmianie uległa głównie specyfikacja, którą Koreańczycy nieco podrasowali.

Samsung Galaxy Core Advance - tył

We wnętrzu znajdziemy spory 4.7″ ekran TFT o dość niskiej jak na swoje gabaryty rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli). Za wydajność odpowiada tu dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor oraz 1 GB RAM, niestety nie wiadomo, o jaki chipset urządzenie zostało oparte.

Samsung Galaxy Core Advance - biały - front

Pod maską siedzi też 8 GB pamięci na dane (którą można rozszerzyć kartą microSD). Ten średniak ze stajni Samsunga mierzy 133.3 x 70.5 x 9.7 mm i waży 145 gramów.

Samsung Galaxy Core Advance - biały - tył

Co do aparatów, główny ma 5 MP a kamera przednia dysponuje rozdzielczością VGA. Jak zwykle, Samsung wyposażył swój smartfon w bardzo bogatą gamę modułów łączności (Wi-Fi b/g/n – 2.4 GHz, USB 2.0, NFC, BT 4.0, GPS + GLONASS), jednak zabrakło tu wsparcia dla 4G LTE. Sprzęt działa pod kontrolą systemu Android 4.2 Jelly Bean, a jego zasilanie stanowi całkiem spore ogniwo, mające pojemność 2000 mAh.

Nie da się ukryć, że Samsung swoim średniakiem chce konkurować z pokazanym pod koniec wakacji smartfonem Nokii, modelem Lumia 625.

Niestety w tej chwili nie ma dokładniejszych informacji, na temat terminu dostępności Galaxy Core Advance oraz jego ceny. Wiemy jedynie, że sprzęt pojawi się w sklepach na początku przyszłego roku i będzie dostępny w kolorach niebieskim i białym.