Samsung GamePad 2013

Samsung prezentuje GamePad dla swoich androidowych smartfonów

Samsung zaprezentował dzisiaj kolejną odsłonę dedykowanego dla swoich androidowych smartfonów GamePada. Sprzęt trafi do europejskich sklepów począwszy od 19 grudnia. Ile za GamePad będzie trzeba zapłacić?

Samsung GamePad 2013

Rynek akcesoriów dla graczy przeznaczonych do smartfonów rozwija się naprawdę prężnie. Do wyboru jest już cała masa GamePadów, np. produkowanych przez firmę MOGA. Nie ma się więc co dziwić, że i Samsung szuka tutaj dla siebie zysku. Zresztą, podczas premiery Galaxy S4 ten koreański gigant pokazał całą gamę akcesoriów, wśród których był dedykowany dla S4 GamePad.

Nowy GamePad Samsunga został solidnie wykonany – wewnątrz kryje się stalowa rama, jednak z zewnątrz jego obudowa jest zrobiona z plastiku. Sprzęt oferuje wszystkie te przyciski, które są niezbędne podczas każdej rozgrywki. Niestety klawisz kierunkowy jest okrągły, co z pewnością przełoży się na nieco mniejszą dokładność (lepszy byłby tzw. „krzyżyk”).

Design GamePada jest zbliżony do tego, jaki znamy z kontrolerów od konsoli PlayStation, gdzie sterowanie analogowe zostało umieszczone po dwóch, przeciwnych stronach.

Nowy GamePad Samsunga jest nieco mniejszy od tego z PlayStation 3, jednak waży tyle samo. Kontroler pasuje do każdego smartfona z ekranem od 4″ do 6.3″. Do działania tego akcesorium niezbędny jest system Android w wersji co najmniej 4.1 oraz Bluetooth 3.0 (lub lepszy). Oczywiście Samsung GamePad został zoptymalizowany dla smartfonów tego producenta (wykorzystuje wtedy NFC), jednak powinien też działać z każdym innym sprzętem.

Wraz z kontrolerem Samsunga jest dostępna także aplikacja Samsung Mobile Console, która paruje naszego GamePada z 35 grami na Androida, wśród których znajdziemy m.in.: Need for Speed: Most Wanted, Asphalt 8: Airborne, Modern Combat 4: Zero Hour, Virtua Tennis Challenge oraz Prince of Persia: The Shadow and the Flame. Oczywiście zestaw kompatybilnych tytułów ma się stale powiększać.

GamePad Samsunga powinien w okolicach 19 grudnia pojawić się na wybranych, europejskich rynkach. Jego cena wyniesie wtedy ok 80 funtów, czyli jakieś 400 zł (trochę dużo jak na GamePad).