Samsung Galaxy Trend II

Samsung prezentuje smartfony Galaxy Win i Galaxy Trend II

Chiński oddział Samsunga zaprezentował dwa, nowe smartfony z systemem Android, modele Galaxy Win i Galaxy Trend II. Czy urządzenia pojawią się kiedyś w Europie?

Samsung Galaxy Trend II

Samsung Galaxy Trend II

Zacznijmy od Samsunga Galaxy Win, który już wczoraj, na dzień przed oficjalną prezentacją – wyciekł do sieci. Smartfon wyposażono w czterordzeniowy, 1.2 GHz chip oraz 4.7-calowy ekran TFT (a nie AMOLED, jak wcześniej podawano) o rozdzielczości WVGA (199 ppi). Na pokładzie jest też 5 MP kamera (nagrywanie filmów D1), 3 MP kamerka do rozmów wideo oraz slot na karty microSD. Jeśli chodzi o zasilanie, mamy tu ogniwo o pojemności 2,000 mAh. System słuchawki to oczywiście Android, niestety w nie najnowszej już wersji 4.1 Jelly Bean.

Jeśli chodzi o łączność, Win oferuje Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0 oraz GPS. Smartfon mierzy 9.7 mm grubości i waży 143.9 g. Według Samsunga, Galaxy Win w pierwszej kolejności pojawi się na azjatyckich rynkach, ale później trafi także do Europy. Obecnie w sklepach ma być dostępna wersja z single SIM, jednak całkiem możliwe, że w późniejszym terminie zobaczymy też wersję z dual SIM.

Drugi ze smartfonów, który ujrzał dzisiaj światło dzienne (a w zasadzie dwa smartfony), to Samsung Galaxy Trend II i Trend II Duos. Urządzenia zaopatrzono w 1.2 GHz, dwurdzeniowy procesor, 4-calowy ekran WVGA (233 ppi), 3 MP kamerę (nagrywanie D1), slot na karty microSD oraz 1,500 mAh baterię. Jeśli chodzi o łączność i system, to podobnie jak w przypadku Galaxy Win, mamy tu Android 4.1 oraz Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0 (jednak bez GPS).

Jak się pewnie domyślacie, Galaxy Trend II i Galaxy Trend II Duos różnią się od siebie tym, że wersja Duos posiada obsługę dwóch kart SIM (dual SIM). Z tego też względu Duos jest nieco grubszy, niż wersja z single SIM (11.3 mm vs. 11.1 mm) i o jeden gram cięższy. Niestety, nie zanosi się na to, że Galaxy Trend II kiedykolwiek pojawi się w sprzedaży, poza granicami Chin.

Źródło: Samsung