Samsung mobile – logo

Samsung Project F: koreański gigant planuje serię premium swoich smartfonów?

Koreańskie media donoszą, że Samsung jest w trakcie tworzenia serii premium swoich smarttfonów. Project F, bo taką nazwę ma nosić nowa seria – obejmie urządzenia zaopatrzone nie tylko w topową specyfikację, ale także w metalową obudowę.

Samsung mobile - logo

Samsung chyba od samego początku smartfonowej serii Galaxy S jest krytykowany za to, że jego produkty są „bardzo plastikowe”. Koreański producent stara się reagować na krytykę, czego efektem jest chociażby Galaxy Note 3. Urządzenie, ze skóropodobnym tyłem (który tak naprawdę jest tylko plastikiem uformowanym na wzór skóry) wygląda oczywiście dużo lepiej, niż połyskliwy Note II czy też Galaxy S III, jednak wiele osób nadal narzeka na brak metalowych obudów w portfolio Samsunga.

Według koreańskich mediów ukojenie przyniesie wszystkim Project F. Pierwsze urządzenia z serii premium mają się pojawić już w marcu przyszłego roku. W tej chwili możemy sobie niestety tylko wyobrażać, jak może wyglądać taki smartfon. Pomyślcie tylko – Galaxy S4 w aluminiowej obudowie rodem z HTC One, to byłoby coś. Ciekaw jestem, czy Samsung ma zamiar zmienić plastikowy styl w swoim przyszłorocznym flagowcu, Galaxy S5. Z drugiej strony, jeśli Koreańczycy planują powstanie specjalnej serii premium, może to oznaczać, że w sklepach pojawią się dwa warianty S5 – z plastikową i metalową obudową. Szczerze mówiąc taka opcja byłaby świetna, bo zarówno wielbiciele metalu, jak i osoby, którym plastik nie jest straszny, mogłyby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Oczywiście w tej chwili to czyste spekulacje a całą informację traktujcie z dużym przymrużeniem oka. Dopiero w przyszłym roku dowiemy się, czy Project F jest faktycznie czymś realnym, czy pozostanie jedynie w sferze plotek.

Źródło