Tizen – logo

Samsung przesuwa Tizen na 2013 rok, Bada systemem martwym

Samsung nie ma czasu – odkłada prace nad systemem Tizen na przyszły rok. Bada jest już praktycznie martwym systemem.

Tizen - logo

Według portalu SamMobile – Samsung nie pokaże w tym roku już żadnych, nowych smartfonów z systemem Bada i Tizen. Przypominam, iż podczas zeszłorocznych, berlińskich targów IFA 2011 – koreański producent zaprezentował aż trzy, nowe słuchawki z Bada, modele Wave3, Wave M oraz Wave Y. Wygląda więc na to, iż były to ostatnie urządzenia z Bada OS.

Nie muszę chyba przypominać, iż Samsung już dawno zapowiadał, że ma zastąpić system Bada właśnie Tizenem. Niestety, chociaż Tizen jest już w wersji 1.0, to i tak pierwszych urządzeń opartych właśnie o niego możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Samsung pewnie dopiero wtedy poprawi też wsparcie programistyczne dla Tizen (obecnie deweloperzy mocno narzekają, iż dla OS nie ma niezbędnych narzędzi programistycznych, oraz aktualizacji sprzętu).

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego Samsung aż tak bardzo odwleka z wypuszczeniem pierwszych smartfonów opartych o Tizen? Przecież ten system miał pierwotnie stanowić alternatywę, m.in. dla Android oraz iOS. Według portalu SamMobile – Samsung chce się w tym roku skupić na umocnieniu swojej pozycji lidera sprzedaży urządzeń z Android, a także przejąć miano „króla” Windows Phone od Nokii. W skrócie, koreański producent wypuści więcej słuchawek z Android oraz zajmie się urządzeniami opartymi o nadchodzący Windows Phone 8. Miejmy więc nadzieję, że Tizen dzięki przesuniętej premierze zostanie jeszcze lepiej dopracowany, a smartfony oparte o niego będą faktycznie zdolne konkurować z Android oraz iOS.

Źródło: SamMobile