samsung – logo

Samsung przez przypadek potwierdził Nexus Prime?

O Google Nexus Prime, czyli rzekomym następcy Nexus S – krąży już cała masa plotek. Tym razem jednak pojawił się przeciek pochodzący bezpośrednio od Samsunga – potwierdzający Nexusa Prime.

Samsung

Z korespondencji firmy Samsung wyciekł list, w którym jest mowa o „przeciekach firmware Nexus Prime”. Nie wiemy oczywiście, czy ten list został zamierzenie opublikowany, czy też nie. Faktem jest, że dzięki niemu mamy potwierdzenie nie tylko Nexusa Prime – ale także wiemy już, iż producentem nowego Nexusa będzie Samsung.

Google Nexus Prime podobno był nawet widziany w centrali amerykańskiego operatora Verizon. Według plotek smartfon ma ekran o wielkości od 4.5 do 4.65-cala (niektórzy twierdzą nawet, że ma wielkość 5.2-cala). Wyświetlacz urządzenia ma być wykonany w technologii Super AMOLED nowej generacji, oraz mieć rozdzielczość HD (720×1280 pikseli).

Jeśli chodzi o procesor – to urządzenie będzie podobno wyposażone w dwurdzeniowy, 1.5GHz CPU, oparty o chip Texas Instruments OMAP4460 z GPU PowerVR SGX540. Nie wiadomo oczywiście, czy ta specyfikacja jest prawdziwa, ale jeśli tak – to szykuje się nam niezaprzeczalny hit, z którym ciężko będzie konkurować.

Źródło: Geek