samsung – logo

Samsung w przyszłym roku chce dostarczyć 350 milionów smartfonów

Według najnowszego raportu DigiTimes, Samsung chce w przyszłym roku dostarczyć aż 500 milionów urządzeń, w tym 350 milionów smartfonów.

samsung - logo

Rynek smartfonów na przyszły rok, jest szacowany na 800-900 milionów sztuk. Samsung stawiając sobie za cel dostarczenie aż 350 milionów tych urządzeń zakłada, że opanuje aż 40% globalnego rynku smartfonów. Już w tej chwili produkty koreańskiego producenta stanowią aż 46% ogółu urządzeń z Androidem, a sam system Google wiedzie prym prawie na całym świecie (bez USA).

Portal DigiTimes donosi, że powyższe liczby pochodzą od koreańskiego producenta, i są jego przewidywaniami na przyszły rok. Czy się sprawdzą? To będziemy mogli stwierdzić dopiero za ponad rok. Sprawdzimy wtedy, czy cała rzesza smartfonów z Galaxy S IV i Galaxy Note III na czele – zdoła wypracować dla Samsunga zakładany rezultat.

Źródło: DigiTimes


  • Zbigniew

    Nie sądzę, żeby im się to udało. Zaczęli się wybijać na rynku smartfonów dzięki temu, że produkowali telefony dla przeciętnego kowalskiego. Średnia i dolna półka. Sam posiadałem bardzo tani telefon, który spisywał się (jak na cenę) naprawdę nieźle. Ale minęły dwa lata i okazało się, że można kupić lepsze telefony taniej, np. HTC. Co się stanie, jeżli ZTE, Huawei i Lenovo zdecydują się na trochę agresywniejsze wyjście poza rynek Chiński (na co szczerze liczę, te firmy naprawdę potrafią produkować dobry sprzęt dużo taniej), dostarczając telefony wprawdzie trochę ustępujące topowym modelom, ale dużo taniej? Samym rynkiem high-end Samsung świata nie zwojuje.