Samsung mobile – logo

Samsung przyznaje, że jego software jest niedoskonały i wymaga poprawek

Samsung poinformował dzisiaj, że musi popracować nad swoim oprogramowaniem, ponieważ ta sfera firmy nie jest aż tak dobra jak sprzęt, który produkuje. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych efektów ulepszania softu przez Samsunga?

Samsung mobile - logo

Samsung to gigantyczny konglomerat, który produkuje naprawdę różne towary – począwszy od ubrań, chemikaliów, ciężkiego sprzętu, a skończywszy na statkach (Samsung jest jednym z największych na świecie producentów statków) i elektronice. W całym gąszczu wytworów tej firmy można też znaleźć działy, odpowiedzialne za produkcję oprogramowania. Wiemy jednak, że np. tworzona przez Samsunga nakładka na system Android, o nazwie TouchWiz – nie jest cudem programistycznego kunsztu i zawiera sporo wad.

Całe szczęście Koreańczycy wiedzą, że ich software nie jest idealny, więc postanowili coś z tym zrobić. Oczywiście rozwiązaniem, jakie preferuje Samsung jest zmiana budżetu działu odpowiedzialnego za produkcję oprogramowania – więc szefostwo firmy właduje w niego całą górę pieniędzy.

Samsung rocznie wydaje około 12 miliardów $ na badania i rozwój (R&D). Wiceszef tego giganta, Kwon Oh-hyun powiedział, że firma od strony oprogramowania nie radzi sobie tak dobrze, jak powinna. Kwon stwierdził potem, że od teraz połowa siły roboczej działu badań i rozwoju będzie skupiona na oprogramowaniu. To jednak nie koniec, bo budżet R&D ma być dalej powiększany.

Miejmy nadzieję, że zwiększone wydatki Samsunga faktycznie przełożą się na wzrost jakości jego oprogramowania. Szczerze mówiąc pewnie większość z posiadaczy smartfonów i tabletów Samsunga wolałaby, aby ich sprzęt wcale nie posiadał softu Koreańczyków, a jedynie czysty Android od Google. Niestety na takie rozwiązanie bym nie liczył, jednak jeśli Samsung poprawi nakładkę TouchWiz oraz przyśpieszy aktualizowanie swojego sprzętu – będzie to ogromny powód do radości dla całej rzeszy użytkowników.

Źródło


  • Nazir

    Cały ten badziew od Samsung to porażka i farsa poprawek aktualizacji wsparcia dla tego androsyfu

    Śmieszy mnie jak mała zmiana i dodatek aplikacji uniemożliwia aktualizację Android .
    W przypadku MS mam wsparcie aktualizacje kilka lat i żaden dodatek od producenta sprzętu nie jest murem zmorą dla aktualizacji systemu .