Samsung Galaxy S IV

Samsung publikuje kod źródłowy Galaxy S4, dla modeli GT-I9500, GT-I9505 & SGH-I337M

Wszystkie osoby, zajmujące się „gotowaniem” nieoficjalnych ROM’ów, już zacierają ręce. Samsung opublikował kod źródłowy kerneli, przeznaczonych dla Galaxy S4 w wersjach GT-I9500, GT-I9505 oraz SGH-I337M.

Samsung Galaxy S IV

S4 nie trafił jeszcze nawet do sklepów, a jego oprogramowanie firmware już można swobodnie ściągać i edytować. Nie zdziwcie się, jeśli jeszcze przed sklepową premierą, na specjalistycznych forach internetowych, jak XDA-Developers, pojawią się nieoficjalne kernele, które będą lepsze od oryginalnych.

Czym w ogóle jest kernel? To jądro systemu operacyjnego, odpowiedzialne za wszystkie jego operacje. Modyfikując kernel, jesteśmy w stanie wpłynąć na podstawowe parametry urządzenia, co najczęściej przekłada się na jego szybsze i doskonalsze działanie (jeśli oczywiście kernel został dobrze zaprogramowany).

Publikacja kodu źródłowego kernela, otwiera drogę do stworzenia nieoficjalnych ROM’ów. Oczywiście „domorośli kucharze”, będą mieli ułatwione zadanie, gdy Samsung wrzuci także kod źródłowy całego OS dla S4. Mimo wszystko należy pochwalić Koreańczyków, za szybkie udostępnianie kodu źródłowego. Najwyraźniej Samsung świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka potęga drzemie w nieoficjalnym, tworzonym przez użytkowników oprogramowaniu. Zresztą, przecież spora część osób, które używają Androida, najbardziej ceni sobie jego otwartość i podatność na modyfikacje. Samsung, będąc obecnie smartfonowym liderem, dobrze „ogarnął” ten temat, więc robi co może, aby zachęcić do udoskonalania swoich produktów.

Źródło: SamMobile