Wykres

Samsung publikuje przybliżone wyniki finansowe za Q1 2013, czy zostanie pobity kolejny rekord?

Samsung podał swoje przybliżone, niezweryfikowane jeszcze wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2013. Okazuje się, że koreański gigant ma szansę na przełamanie kolejnej, rekordowej bariery.

Wykres

Samsung na chwilę obecną, jest wart około 220 miliardów $. Gigant przewiduje, że w trzecim kwartale 2013 roku, udało mu się osiągnąć sprzedaż na poziomie $45.39 – $47.17 miliardów dolarów, natomiast kwartalny zysk operacyjny ma wynieść 7.7 miliarda $. Jeśli dane się faktycznie potwierdzą, to będzie to solidny wzrost, w porównaniu do poprzedniego kwartału. Według wstępnego raportu, motorem zysków Samsunga, jest linia smartfonów ze średniej półki cenowej. Oczywiście niezłego paliwa do zysków dorzuca także seria Galaxy S i Note.

W kwietniu rozpoczął się kolejny kwartał, który z całą pewnością będzie dla Samsunga jeszcze lepszy, niż poprzedni. To właśnie w Q2 2013 do sprzedaży wchodzi Galaxy S4, który bardzo mocno napędzi zyski Koreańczyków.

Jeśli chodzi o największego rywala Samsunga, Apple – to przewidywania są dla niego dużo gorsze. Analitycy spodziewają się, że gigant z Cupertino za analogiczny okres ogłosi 30% spadek sprzedaży swoich smartfonów, do 30 milionów sztuk.

Źródło: Samsung