Samsung Redwood GT-I8000

Samsung Redwood: pierwszy smartfon z systemem Tizen pojawił się na zdjęciach

Smartfony z systemem Tizen nadchodzą! Po tym, jak na początku maja dowiedzieliśmy się o istnieniu telefonów Melius i Redwood, teraz nareszcie mamy okazję zobaczyć jednego z nich. Co zdradzają nam zdjęcia Samsunga Redwood GT-I8800, które właśnie pojawiły się w internecie?

Samsung Redwood GT-I8000

Na fotografiach możemy zobaczyć, że zaprezentowany na nich smartfon Redwood, działa w oparciu o system Tizen 2.1. Na zdjęciach widać również jedną z funkcji Tizena, która do złudzenia przypomina S-Voice z serii smartfonów Galaxy. Jednak tym razem, zamiast mówić do urządzenia „Hi, Galaxy”, będziemy musieli powiedzieć „Hi, Tizen”.

Szkoda, że zdjęcia są za słabo doświetlone, przez co nie ujawniają nam designu urządzenia. Mimo wszystko dają nam one namacalne potwierdzenie tego, że premiera tizenowego smartfona jest coraz bliżej.

Jaką specyfikacją będzie dysponował Samsung Redwood? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Według nieoficjalnych informacji z początku maja, urządzenie ma być flagowym urządzeniem z systemem Tizen. Możemy się więc po nim spodziewać naprawdę mocnych podzespołów.

Czy Redwood będzie jedynym smartfonem z Tizen, który zostanie zaprezentowany w tym roku? Całe szczęście wybór tych urządzeń będzie trochę większy. Wkrótce po Redwood do sprzedaży ma jeść także model Melius, działający w oparciu o Tizen 2.1 Magnolia. Smartfon nie będzie co prawda tak mocy, jak Redwood, jednak przecież nie wszyscy potrzebują telefonów z najwyższej półki cenowej. Dla osób zainteresowanych systemem Tizen, poniżej umieszczam film, przedstawiający działanie sklepu z aplikacjami tego OS.

Źródło: Tizen.gr