samsung – chipy pamięci

Samsung rozpoczął produkcję 4 GB kości LPDDR3 DRAM

Samsung poinformował, że rozpoczął produkcję ultra-szybkich, energooszczędnych, 4 GB mobilnych pamięci LPDDR3 DRAM. Kości są produkowane w 20 nm procesie technologicznym i nadają się idealne, do high-endowych smartfonów i tabletów.

samsung - chipy pamięci

Nowe, 4 GB pamięci LPDDR3 DRAM, są dużo bardziej wydajne, niż standardowe kości DRAM, stosowane w komputerach stacjonarnych. Nowy RAM jest w stanie transferować dane, z prędkością 2,133 megabitów na sekundę, czyli dwa razy więcej, niż LPDDR2.

Nowy moduł może przetransferować trzy filmy Full HD,  w zaledwie jedną sekundę. 20 nm pamięci są także o 30% bardziej efektywne i 20% energooszczędne, niż LPDDR3 DRAM, produkowane w technologii 30 nm.

Koreański producent niestety nie zdradził, kiedy nowe kości RAM trafią na rynek komercyjny. Pierwszym potencjalnym kandydatem, który może zostać wyposażony w nowy rodzaj pamięci, jest Galaxy Note III. Czy tak  będzie w istocie? O tym przekonamy się już we wrześniu, kiedy to Samsung najprawdopodobniej zaprezentuje swój nowy smartblet.

Źródło: Samsung


  • Jan

    Gb a nie GB