Samsung – logo

Samsung rozpocznie sprzedaż Galaxy Note III od września, smartwatch Galaxy Gear od października

Samsung na 4 września w Berlinie zaprasza na wydarzenie, w trakcie którego (to na 99% pewne) zostanie zaprezentowany smartblet Galaxy Note III oraz inteligentny zegarek Galaxy Gear. Dzięki źródłom portalu SamMobile możemy już teraz się dowiedzieć, na kiedy Samsung przewidział pierwsze dostawy tych sprzętów.

Samsung - logo

Według przecieku w 36 tygodniu roku, czyli jeszcze we wrześniu – przewidziano pierwsze dostawy Note III. Galaxy Gear ma trafić do sklepów w 40 tygodniu, czyli w październiku. Co interesujące, Samsung porzucił pomysł z 16GB wariantem Note III, co jest bardzo dobrą wiadomością – bo do sklepów trafią w takim razie głównie wersje z 32GB pamięci użytkownika. Jeśli to okaże się prawdą, będzie to według mnie świetne posunięcie Koreańczyków. 16GB pamięci wewnętrznej we flagowym produkcie to jak na dzisiejsze standardy już zbyt mało, więc miejmy nadzieję, że Samsung też to sobie uświadomił.

Nie wiem czy zauważacie pewną prawidłowość, ale Samsung coraz więcej zwyczajów przejmuje od… Apple. Gigant z Cupertino przyzwyczaił nas do tego, że na krótko po prezentacji swoich nowych produktów, umieszcza je na półkach sklepowych. To według mnie doskonałe rozwiązanie marketingowe – bo sprzedaż urządzeń jest dodatkowo potęgowana „oparami”, które unoszą się jeszcze po premierze. Samsung najwyraźniej doskonale to rozumie i chce postępować tak samo.

Przypominam, że Note III i inteligentny zegarek Galaxy Gear mają zostać oficjalnie zaprezentowane w Berlinie już 4 września. Zresztą Samsung już rozesłał stosowne zaproszenia na tą imprezę, więc radzę tą datę zapisać w kalendarzu.

Źródło: SamMobile