hp-webos

Samsung rozważa produkcję smartfonów z webOS?

Według nieoficjalnych informacji – Samsung prowadzi rozmowy z HP nt. wykorzystania systemu webOS w swoich smartfonach.

webOS

Firma Hewlett-Packard, która posiada obecnie wszelkie prawa do systemu – nie ukrywa, że prowadzi rozmowy z wieloma firmami nt. udostępnienia licencji webOS. Podobno, według trzech wiarygodnych źródeł – jedną z tych firm jest właśnie Samsung. Rozmowy dotyczą wykorzystania systemu przy produkcji smartfonów. Niestety żadna ze stron nie potwierdziła tej informacji.

Samsung to obecnie potentat na rynku urządzeń mobilnych, posiada ogromne zasoby – które z pewnością pozwolą na wytwarzanie jeszcze jednej linii smartfonów, opartych o kolejny mobilny system. Wejście Samsunga w system webOS mocno wpłynęłoby na rynek mobilny, gdzie obecnie króluje Android. Przyda się następny OS, który zacznie konkurować z Androidem i Apple iOS.

Osobiście ubolewam, że Samsung jako kolejnego systemu – nie wybrał MeeGo, który wydaje się nader interesujący – z pewnością z takiego połączenia wyszłoby coś ciekawego. Pozostaje nam czekać, jak rozwinie się sytuacja między HP a Samsungiem – o wszystkim na pewno dam Wam znać.

Źródło: Bloomberg