Android 4.4 KitKat na LG Nexus 5

Samsung rozważa wypuszczenie KitKat dla wielu starszych urządzeń?

Już od jakiegoś czasu wiemy, że w styczniu Samsung ma zamiar zaktualizować do Android 4.4 KitKat swoje obecne i byłe flagowce – Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy Note II oraz Galaxy S III. Wygląda jednak na to, że ten koreański producent rozważa również upgrade swoich nieco starszych i nie tak mocarnych urządzeń.

Samsung Galaxy - przeciek dotyczący możliwych aktualizacji do KitKat

Na nieoficjalnym dokumencie, który właśnie pojawił się w sieci widać rzekomo listę tych smartfonów, co do których Samsung rozważa możliwość aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Według tego co sami możecie zobaczyć powyżej, upgrade być może dostaną następujące smartofny:

Jeśli mam być jednak szczery to muszę Wam powiedzieć, że wątpię w prawdziwość tej listy. Równie dobrze sam mógłbym stworzyć i wydrukować podobny dokument, zrobić „krzywe zdjęcie” i opublikować je w sieci twierdząc, że to wewnętrzne dokumenty Samsunga.

Gdyby jednak powyższa lista była prawdziwa – według mnie byłby to wielki, marketingowy sukces tego producenta. Zdaję sobie sprawę, że wśród osób kupujących smartfony przeważającą ich część stanowią ludzie, którzy wcale nie interesują się uaktualnianiem swojego sprzętu i posługują się tym softem, który mieli zainstalowany biorąc sprzęt ze sklepu. Mimo wszystko spora rzesza użytkowników dba o swoje smartfony i chce mieć je na bieżąco zaktualizowane. Miejmy więc nadzieję, że Samsung zdecyduje się na upgrade ww. urządzeń do Android 4.4 KitKat, który przecież został stworzony z myślą o urządzeniach ze słabą specyfikacją.


 • Michal

  Do Galaxy Ace S5830 dajcie aktualke oficjalną
  nie oficjalna chodzi świetnie :)
  ale official to jest jednak oryginal 😀
  a rozszerzanie swoich smarfphone jest konieczne jak to wypowiada sie gość w poście

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Co jak co, ale możemy być niestety pewni, że S5830 już żadnej oficjalnej aktualizacji nie dostanie :(

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ha , może takim cudem doczekałbym się jeszcze aktualizacji mojego idealnego nadal SGS2 i tym Samsung zyskałby u mnie lepszą opinię przy ponownym zakupie nowego sprzętu

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Jeśli Samsung faktycznie zaktualizuje SGS II do KitKat, to oddam temu producentowi naprawdę wieli szacun :)

 • wiek

  jak pisałem juz na innym portalu…
  samsung i inni producenci w swoich ciasnych umysłach nie widzą tego, iż przez aktualizacje starszych modeli ZDOBYWAJĄ KLIENTA, który będzie zawsze wracał do producenta po nowy sprzęt mając pewność np. gwarantowanej 2-letniej aktualizacji, to takie proste….ja już podziękowałem samsungowi …kupując nexusa 5, który przez 1,5 roku ma gwarantowaną aktualizację , a którego za 2 lata zmienię na nowy, gdyż właśnie taki okres użytkowania przewiduję dla mojego fona, pozdrawiam

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Zrobiłem wcześniej to samo :)
   A drugi smartfon jaki potrzebuje kupić będzie w takim razie już Windows Phone’8 :)
   Pozdrawiam….

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Masz 100% rację, ale większość producentów jest zdania, że zamiast aktualizować stary, lepiej wypuścić to samo, z delikatnie lepszą specyfikacją – i sprzedać za większą kasę.

 • Marcel Jóźwiak

  Póki co to nie zapowiedź ale informacja, że się nad tym zastanawiają i badają taką możliwość (investigation). Poza tym to tytuł artykułu mylący, bo chodzi raczej o urządzenia ze średniej półki a niekoniecznie starsze (patrz np obecność S Advance a nieobecność starszego, choć mocniejszego, S2).

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Tak naprawdę ciężko jednoznacznie zakwalifikować te smartfony na średnią półkę, bo taki Fame to raczej budżetówka.

   • Marcel Jóźwiak

    Fakt, w tej sytuacji trzeba by się zastanowić co robi za low-end :) W każdym razie są to urządzenia stosunkowo nowe – choć najstarszy (chyba Ace 2 z maja 2012) już przekracza tradycyjny 18 miesięczny okres supportu, więc i tak ciekawie.

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Brak aktualizacji dla mojego SGS2 stan idealny , spowodował moja decyzję o zakupie już LG Nexus’5 a nie Note’3 lub SGS4
   Kolejny smartfon i tablet w nowym roku też już kupię od innej firmy i raczej będzie to MS Windows :)

   • Marcel Jóźwiak

    Hihi, poczekamy aż się pojawi WP9 – kląć będziesz aż miło że Twój prawie nowy telefon nagle nie ma szans na update, nie mówiąc już że jak kupisz następny żadna apka nie będzie działać. No ale jak kto lubi. Póki co telefony z WP dostają aktualizację bo po 1) wszystkie są prawie takie same (nie trzeba dostosowywać nakładek, sterowników do sprzętu od różnych producentów etc.) 2) Windows rewolucyjnych zmian nie wprowadza z kolejnymi GDRami – dotychczasowe możnaby porównać do ewolucji w 1-2 wersjach Andka. A jak będą większe zmiany (WP8.5 etc) – szansa na update DRASTYCZNIE maleje.

    • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

     Nie wiem jak będzie gdy kupię Windows Phone ale na MS Windows8 nie narzekam :)

     • Marcel Jóźwiak

      Wiesz że obrażanie partnerów w dyskusji to kiepski argument? Póki co to Ty hejtujesz Andka a argumenty drugiej strony zbywasz przytykami osobistymi.

      Również miałem możliwość obcować z WP8 i to nieco więcej niżbym miał na to ochotę. I jakkolwiek widzę pewne zalety tego systemu (idiotoodporność i dostosowanie do mało ogarniętego w temacie usera, dopracowanie i mała awaryjność) to, mam wrażenie w przeciwieństwie do Ciebie, widzę również istotne z mojego punktu widzenia wady. Jedną z nich jest właśnie powolny rozwój i potencjalnie brak wstecznej kompatybilności przy wyższych numerkach. A ze względu na zamkniętość systemu małe są szanse na jakikolwiek rozwój po opuszczeniu systemu/urządzenia przez producenta (w przeciwieństwie do np SGS2 – chcesz na niego JB4.3 to Ci wgram, a za jakiś czas i KitKat jest opcją 😉 )

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Buhahaha , jedyny brak wstecznej kompatybilności to ma właśnie ten androsyf 99,99% szmelc fragmentacja .
      Największy bubel ostatniej dekady i to są fakty a nie twoje dyrdymały o WP8

      Twoje argumenty o zaletach otwartego systemu są śmiechu warte i klasyczny przykład farmazonów dla gimbazy .

     • Marcel Jóźwiak

      Ok, przepraszam, że dałem się złapać na trolling; łudziłem się szansą na normalną rozmowę. Do widzienia.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Normalna rozmowa jest wtedy jak ktoś nie ma klapek na oczach potrafi rozumieć inny wybór a nie farmazony …. lub taki @Rober komentarz dno chamstwo i ataki personalne …. w realu szczyl zesrałby się na rzadko i podkulił ogon a tutaj wielki chojrak jak inni z gimbazy

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Ok, ja też przepraszam Ciebie :)

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Nazir zaczynasz przeginać, uwaga do wszystkich: wypowiadajmy się na temat, bez „osobistych wycieczek”. Od teraz wszelkie komentarze, w których ktoś będzie na kogoś najeżdżał – będą z miejsca kasowane.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Ok, przepraszam ….

      Ale proszę nie pozwalać nikomu na personalne wycieczki , obrażanie i używanie innych danych niż Avatar i Nick

      Ten @Robin ma kilka multikont na każdym portalu i prowadzi dziwne personalne zaczepki jazdy wobec mnie lub innych komentujących .

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Nie ma problemu – ale koniec z bluzganiem się nawzajem :)

     • Robert

      Jesteś zwykłym głupim trollem. Czy musisz 50 – paroletni Januszu M. obrażać wszystkich w wypowiedziach?? Wypisujesz bzdury, a gdy ktoś ma inne zdanie obrażasz tego kogoś. Masz zerową wiedzę na tematy o których się wypowiadasz. Ale czego można oczekiwać od kogoś którego jedynym zajęciem jest puszczanie disco – polo na podrzędnych imprezach, kogoś kto prawdopodobnie edukację skończył na szkole podstawowej (poziom wypowiedzi i poprawność gramatyczna i stylistyczna tego co wypisujesz jest na poziomie nierozgarniętego dziecka). Robisz z siebie pośmiewisko, nikt twoich wypowiedzi nie traktuje poważnie. Jesteś chorym człowiekiem, który próbuje swoją niską pozycję w realnym życiu nadrobić robieniem z siebie „specjalisty” w internecie. Do tego potrzeba jednak posiadać jakąkolwiek wiedzę a ty jej nie masz. Jedyny efekt jest taki że „nazir” to synonim upierdliwego, głupiego i wyjątkowo złośliwego trolla. Lecz się człowieku bo masz duże problemy z głową.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      O i mamy kolejnego pajaca z gimbazy …. klasyczny przykład jazdy personalnej i chamstwa .
      Typowy szczeniak i smród o niskiej kulturze …. dziecko za publikowanie cudzych danych jest paragraf karny a za nękanie i szykanowanie dodatkowy .
      Takich jak Ty to powinna policja i prokurator z urzędu namierzać i w pizdu 5 lat odstawki do ZK /poprawczego i dojebać szczylowi 50 tys. zadość uczynienia za nękanie abyś przez całe życie spłacał odszkodowanie ściągane przez komorników , tak abyś gnoju nigdy więcej nikogo nie nękał nie szykanował i nie atakował personalnie
      A jak masz zaburzenia psychiczne i nie rozumiesz zasad to w kaftan i izolacja od społeczeństwa takich przygłupów jak ty anonimowy śmieciu
      ŻEGNAM zasrańca

     • Robert

      Powyższą wypowiedz osobnika o ksywce nazir pozostawiam bez komentarza. Pokazuje dokładnie to co wcześniej napisałem. Mam prośbę do administratorów tego portalu o rozważenie zablokowania dostępu wyżej wymienionemu osobnikowi do wypowiadania się na tym portalu.