Samsung-wireless-charging-0

Samsung rusza z produkcją bezprzewodowych modułów ładujących

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń, to zdecydowanie przeszłość rynku smartfonów i tabletów. Tego typu metodę ładowania zastosowała m.in. Nokia, w smartfonach Lumia 920 i 820. Okazuje się, że Samsung nie chce być gorszy, gdyż w jego fabrykach już rusza produkcja odpowiednich komponentów, służących do obsługi bezprzewodowego ładowania.

Samsung wireless charging

Portal SammyHub donosi, że w fabrykach Samsunga ruszyła masowa produkcja modułów, które służą właśnie do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Co ciekawe, moduły koreańskiego producenta są na tyle cienkie, iż można je wbudować nawet w akumulator (zamiast „faszerować” obudowę smartfona). Cewka ładująca w produkcie Samsunga, jest podobno o 40% cieńsza, niż u konkurencji.

Tak cienkie moduły z całą pewnością pozwolą na zachowanie „smukłej linii” w przyszłych produktach Samsunga. Dodatkowo, bezprzewodowe ładowanie stanie się możliwe nawet dla tych smartfonów i tabletów, które go do tej pory nie wspierały. Wystarczy, że kupimy odpowiednią ładowarkę i wymienimy np. akumulator w naszym telefonie na taki, który w swoim wnętrzu ma cieniutki moduł Samsunga. Możliwości są oczywiście nieograniczone. Jestem przekonany, że przyszłoroczne produkty koreańskiego producenta, jak np. Galaxy S IV oraz Galaxy Note III, będą wyposażone w moduły, umożliwiające bezprzewodowe ładowanie baterii. Oczami wyobraźni już widzę np. biurka, czy też stoliki, z fabrycznie wbudowanymi, bezprzewodowymi ładowarkami.

Źródło: SammyHub