samsung – logo

Samsung składa apelację w sprawie zablokowania sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w Europie

Samsung chce się bronić przed „niesprawiedliwym werdyktem sądu” – i złożył apelację w sprawie zakazu sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 na rynku europejskim.

Samsung

Przypomnę, że Apple złożył w niemieckim sądzie pozew, w którym oskarża firmę Samsung o kopiowanie wyglądu tabletu iPad 2 podczas projektowania Galaxy Tab 10.1. Apple opatentował design swoich tabletów – a Samsung rzekomo łamie te patenty. Co ciekawe, wygrana sprawa w niemieckim sądzie zagwarantowała blokadę sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 w prawie całej Europie.

Samsung będzie mógł przedstawić swoje argumenty na rozprawie, którą wyznaczono na dzień 25 sierpnia. Koreański producent twierdzi, że o poprzedniej rozprawie nie został nawet powiadomiony – i nie mógł się wcale bronić przed zarzutami firmy Stevea Jobsa.

Wynik apelacji jest raczej przesądzony, myślę, że blokada sprzedaży tabletu Samsunga zostanie szybko zniesiona. Nie zmieni to jednak faktu, że zdecydowanym i bardzo przebiegłym zwycięzcą okazał się Apple. Przecież każdy dzień zakazu sprzedaży tabletu Samsunga – to zysk dla Apple, gdyż ich tablety (pozbawione głównego konkurenta) mają większą szansę na sprzedanie. Metody stosowane przez Apple mogą irytować, ale dla Steva Jobsa liczy się w tym momencie jedno – skuteczność, której można mu jedynie pogratulować.

Źródło: Pocketlint