Samsung Galaxy Alpha – cechy

Samsung SM-A500 – tańszy wariant Galaxy Alpha?

Wiele wskazuje na to, że zaprezentowany niedawno Samsung Galaxy Alpha SM-G850 doczeka się jeszcze bardziej przystępnej cenowo wersji. Portal SamMobile ujawnił właśnie nowe szczegóły, dotyczące Samsunga SM-A500, czyli tańszego wariantu Alpha.

Samsung Galaxy Alpha - cechy

Samsung Galaxy Alpha SM-G850

Według przecieku Samsung SM-A500 ma dysponować chipem Qualcomm Snapdragon 400 z czterordzeniowym CPU oraz 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia kartą microSD. Ekran w tym smartfonie ma być wyprodukowany w technologii Super AMOLED, jego rozdzielczość wyniesie 1280 x 720 pikseli, a przekątna 5″.

Z tyłu znajdzie się miejsce na 8 Mpix kamerę oraz 5 Mpix aparat z przodu. W roli zasilania zostanie zainstalowane 2330 mAh ogniwo (niewymienne), wspomagane przez tryb Ultra Power Saving. Niestety, ale Samsung SM-A500 nie będzie sprzętem wodoszczelnym.

W przecieku jest jednak coś dziwnego, ponieważ według niego model SM-A500, w przeciwieństwie do zaprezentowanego już Galaxy Alpha, ma być cały zrobiony z metalu. Byłoby dość dziwne, gdyby tańszy model miał lepsze wykonanie, niż droższy Alpha. Metalowa obudowa staje się jeszcze mniej prawdopodobna, jeśli spojrzymy na najnowsze i najdroższe wynalazki Samsunga – phablety Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge (jedynie Note 4 ma metalową ramkę, jednak reszta jego elementów jest z tworzywa sztucznego). Nie posiadają one metalowej obudowy, więc trudno uwierzyć, że takowa miałaby się znaleźć w sprzęcie ze średniej półki.

Mimo wszystko taki niedrogi sprzęt w obudowie premium z pewnością byłby na rynku bardzo konkurencyjny. Niestety nie wiadomo czy i kiedy Samsung ma zamiar zaprezentować SM-A500.