Samsung Galaxy A5 – złoty 2

Samsung SM-E500F – pierwszy smartfon z serii E?

Samsung dopiero co zaprezentował smartfony z serii Galaxy A (A3 oraz A5), a najnowsze informacje mówią, że w drodze jest już kolejna seria urządzeń. Tym razem do sklepów mają powędrować sprzęty spod litery E, a pierwszym z nich będzie smartfon oznaczony kodem SM-E500F.

Samsung SM-E500F - tabela

Pogłoski na temat tego, że Samsung do oznaczania swoich modeli będzie się teraz posługiwać po prostu literami alfabetu, krążą po sieci już od dłuższego czasu. Dla przykładu model Galaxy A5, jeszcze przed premierą, pojawiał się w przeciekach jako SM-A500. Nie trudno się więc domyślić, że SM-E500F to zapewne Samsung Galaxy E5.

Tabela, którą widzicie powyżej, pochodzi z jednej ze stron, na której można śledzić przesyłki. Urządzenie SM-E500F zostało wysłane z Korei Południowej, do Indii. Smartfon jest oznaczony jako urządzenie testowe.

Czy Galaxy E5 będzie nowym, flagowym modelem Samsunga? Tego akurat bym się nie spodziewał. Według mnie Samsung wypuszczając tego typu nowe smartfony, chce raczej powalczyć na średnim i niskim segmencie, głównie z chińskimi producentami, jak Xiaomi czy Meizu. Nie da się ukryć, że to właśnie Chiny są w tej chwili największym zagrożeniem dla i tak już mocno topniejących zysków koreańskiego giganta.