Samsung Galaxy S5 – koncept

Samsung SM-G900S w benchmarku GFXBench: ekran 2560×1440, KitKat oraz 2.5GHz CPU

Benchmark GFXBench to świetne źródło przecieków, dzięki któremu możemy poznać chociaż część specyfikacji urządzeń, które jeszcze nie miały swojej oficjalnej premiery. „Ofiarą” GFXBench padł właśnie smartfon Samsunga o nazwie kodowej SM-G900S, który może być prototypem Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 - koncept

Jeśli wierzyć danym zgromadzonym przez benchmark, SM-G900S posiada ekran o rozdzielczości wynoszącej aż 2560 x 1440 pikseli. Przypomnę tylko, że Samsung podczas niedawnej konferencji wspominał o swoich przyszłorocznych planach, w których znalazł się ekran Super AMOLED o zagęszczeniu pikseli wynoszącym aż 560 ppi.

Testowany w GFXBench sprzęt dodatkowo posiadał chipset MSM8974 (Snapdragon 800) z czterema rdzeniami o taktowaniu 2.5 GHz i grafiką Adreno 330. Pamiętajcie oczywiście, że SM-G900S to najprawdopodobniej urządzenie prototypowe, więc jego finalna wersja może mieć zupełnie inny chipset (np. Snapdragon 805 albo 64-bitowego Exynosa).

Widoczne w danych benchmarku informacje zdradzają dodatkowo, że testowany sprzęt działał w koreańskiej sieci komórkowej SK Telecom (kiteskt) w oparciu o łączność LTE. Jak sami możecie zobaczyć, SM-G900S w swojej pamięci miał zainstalowany system Android 4.4 KitKat.

Czy Wam to odpowiada, czy też nie – w przyszłym roku czeka nas najprawdopodobniej kolejna, ekranowa rewolucja w smartfonach, których rozdzielczości ewoluują szybciej, niż rozdzielczości w matrycach telewizyjnych. Pewnie większość nas doświadczy przez to pewnego kuriozum, kiedy to 5″ ekran w jego smartfonie będzie miał większą rozdzielczość, niż 50″ matryca telewizora.

Źródło


  • Marcel Jóźwiak

    To chyba będzie jakaś wariacja na temat rounda znów na rynek koreański. Tak bym wnioskował po nazwie kodowej (obecny Round to SM-G910S). Więc to może być np następne podejście do gnącego ekranu tym razem w mniejszym rozmiarze. Na S5 sporo za słabe bebechy raczej (toż już S4 Advance ma zbliżone).

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    A ja już podziękowałem za Galaxy buble i wciskanie co rok nowego badziewia a poprzednie modele zaśmiecają środowisko