Android – ekosystem w Q3 2012

Samsung stał się 46% udziałowcem w ekosystemie Android

Według firmy Millennial Media, aż 46% dostępnych na rynku urządzeń z systemem Android, zostało wyprodukowanych przez Samsunga.

Android - ekosystem w Q3 2012

Koreański producent zdominował już rynek smartfonów oraz telefonów komórkowych – a teraz przyszła kolej na ekosystem Android. Firma Millennial Media, przy pomocy sieci reklamowej zmierzyła, jakie urządzenia z systemem Android najczęściej pojawiają się na stronach z reklamami. Okazało się, że w tej kwestii króluje Samsung.

Androidowe smartfony i tablety koreańskiego producenta w trzecim kwartale 2012, stanowiły aż 46% ogółu urządzeń z systemem firmy Google. Samsung odnotował w tej kwestii ogromny wzrost, gdyż w analogicznym okresie poprzedniego roku, miał zaledwie 23% udziału.

Niestety, ale najbardziej znani producenci androidowych gadżetów notują spadki. HTC z 32% zjechało do 16%, Motorola z 22% do 11%, LG z 16% do zaledwie 9%. Jedynie producenci oznaczeni jako „inni”, odnotowują wzrost. Szkoda tylko, że nie wiadomo którzy konkretnie – można się jedynie domyślać, iż chodzi o firmy azjatyckie, jak ZTE, czy też Huawei. Nie wiadomo, jak na androidowym rynku kształtuje się udział Sony. W zestawieniu zabrakło tego japońskiego producenta.

Ciekawe, jak sytuacja będzie się przedstawiać w kolejnym, czwartym kwartale 2012. Czy np. HTC uda się odrobić trochę strat?

Źródło: PhoneArena