Giętkie ekrany Samsunga

Samsung szykuje się do produkcji Galaxy S5?

Koreańska witryna ETNews donosi, jakoby Samsung rozpoczął przygotowania do produkcji najnowszego, flagowego modelu serii Galaxy – Galaxy S5. Jeśli wierzyć tym informacjom, jego masowa produkcja miałaby się rozpocząć już w styczniu 2014 roku, dzięki czemu na półkach sklepowych mógłby zawitać najpóźniej w marcu.

Samsung - elastyczny ekran amoled

Najwięcej spekulacji dotyczy oczywiście specyfikacji technicznej topowej słuchawki sygnowanej logiem koreańskiego producenta. Samsung Galaxy S5 ma otrzymać 16-megapikselową kamerę, 3GB pamięci RAM oraz ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor wykonany w technologii HMP (Heterogeneous Multi-Processing), który umożliwia pracę ośmiu rdzeni jednocześnie. Wskazuje to jednoznacznie na to, iż w każdym aspekcie urządzenia producent chce wykonać spory krok naprzód względem konkurencyjnych smartfonów dostępnych na rynku.

Kolejne innowacje, których spodziewać się możemy w 5-calowym Galaxy S5 to giętki ekran klasy OLED oraz bateria o wysokiej pojemności równej 4000 mAh. Najnowszy flagowiec Samsunga trafi na sklepowe półki z najnowszą wersją systemu Android 4.4 KitKat.

Pojawiają się także informacje dotyczące drugiej generacji inteligentnego zegarka – Samsung Galaxy Gear 2, który według doniesień ma być o 15-20% cieńszy od swojego poprzednika i w stu procentach kompatybilny z Galaxy S5. Ponadto, premiera obydwu urządzeń ma nastąpić jednocześnie.

Źródło


 • Grubson

  Sprzęt pewnie będzie idealny (no prawie) pod względem hardware, ale skopią go programowo instalując cały ten syf w stylu TouchWiz, podcinając S5 skrzydła.

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Jak zawsze coś fajnego zostanie zabite przez zamulacze i brak poprawek aktualizacji

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Raczej już nie kupię bo podziękowałem Samsung i rozstaję się z Galaxy farsą aktualizacji poprawek i zmuszaniem ludzi do zaśmiecania środowiska co jeden sezon .

  Po co wciskać co rok nowy sprzęt flagowy jak posiadany roczny nadal jest super i tylko wystarczy aktualizować system i dostarczyć poprawki oraz łatki bezpieczeństwa .