Samsung Galaxy Note III

Samsung testuje Galaxy Note III z 3 różnymi wielkościami ekranu?

Według indyjskiego portalu logistycznego Zauba, Samsung rozpoczął testy smartbletu Galaxy Note III w trzech różnych wariantach wielkościowych – z 5.5″, 5.7″ i 6″ ekranem. Czy to możliwe, że Koreańczycy jeszcze nie zdecydowali, jaki ekran zamontują w Note III?

Samsung Galaxy Note III

Do tej pory wiele raportów twierdziło, że Samsung już dawno wybrał, jaką wielkość będzie mieć ekran w Note III. Dotychczasowe przecieki sugerowały, że urządzenie będzie zaopatrzone w 5.7″ matrycę Super AMOLED. Jeśli jednak to co pojawiło się na portalu Zauba jest prawdą, to Galaxy Note III może równie dobrze wystartować z 6″ lub 5.5″ wyświetlaczem.

Co więcej, koreański oddział Samsunga zajmujący się badaniem i rozwojem produktów, testuje podobno elastyczne ekrany OLED, które mają być doskonałą alternatywą dla klasycznych OLED’ów i LCD. Nie jest więc wykluczone, że Samsung skorzysta właśnie z takiej technologii w Note III.

Jeśli chodzi o wydajność, to w sieci pojawiają się dowody na to, że Samsung Galaxy Note III będzie dostępny zarówno w wersji z chipem Qualcomm Snapdragon 800, jak i nowym, niedawno zaprezentowanym układem Exynos 5 Octa (Exynos 5420). Jeśli miałbym obstawiać to zakładam, że w naszym kraju zobaczymy Note III ze Snapdragonem 800, a w innych rejonach świata (jak np. w Azji) dostępna będzie wersja z Exynosem 5420.

Inne specyfikacje sugerują, że Note III będzie mieć 3GB pamięci RAM (być może 20nm LPDDR3), 13MP kamerę z optyczną stabilizacją obrazu oraz oczywiście świeżo zaprezentowany system Android 4.3 Jelly Bean. Oczywiście jak przystało na serię Note, w urządzeniu dostępny będzie też udoskonalony rysik S Pen. Pamiętajcie, że prezentacja Note III odbędzie się najprawdopodobniej na początku września, na targach IFA 2013 w Berlinie.

Źródło: Zauba


  • Ando

    5,5″ i Exynos 5 Octa w przeciwny razie nie warto (czytaj bez sensu) przesiadać się z Note2