Samsung-Galaxy-Note-II-5

Samsung udostępnił kod źródłowy Galaxy Note II

Samsung oficjalnie udostępnił kod źródłowy swojego najnowszego dziecka, Galaxy Note II GT-N7100. Jakie to ma znaczenie dla zwykłego użytkownika?

Samsung Galaxy Note II

Koreański producent świetnie zna potencjał, jaki niesie ze sobą „przemysł” nieoficjalnego oprogramowania. Osoby, które choć trochę interesują się systemem Android wiedzą, że jego największą zaletą jest łatwość, z jaką można go modyfikować – a to m.in. dzięki temu, iż jego kod źródłowy, jest rozpowszechniany na licencji GNU (Open Source). Samsung, robiąc ukłon w kierunku „modderów”, opublikował właśnie kod źródłowy ROMu Samsunga Galaxy Note II. Od teraz użytkownicy z całego świata, którzy mają choć odrobinę pojęcia nt. programowania – mogą zacząć tworzyć własne, alternatywne oprogramowanie dla N7100.

Kod źródłowy można już pobierać z Open Source Relase Center (OSRC). Jestem pewien, że ta publikacja, drastycznie przyśpieszy proces tworzenia nieoficjalnych ROMów dla Note II (np. CyanogenMod). Nie muszę chyba wspominać, że alternatywne oprogramowanie jest zazwyczaj jeszcze szybsze i „czystsze”, niż oryginalny firmware. Swoją drogą, dla Note II już powstały dwa, autorskie ROMy, które w tej chwili można pobierać np. z forum XDA-Developers.

Źródło: Samsung OSRC