Samsung, USPTO, bezprzyciskowy design

Samsung uzyskał patent na bezprzyciskowego smartfona. Czy ma to związek z Galaxy S5?

USPTO, czyli amerykański urząd zajmujący się przyznawaniem patentów – wyraził zgodę na opatentowanie smartfonowego designu Samsunga, którego główną cechą jest brak fizycznych przycisków z przodu urządzenia.

Samsung, USPTO, bezprzyciskowy design

Samsung do wniosku patentowego załączył kilka rysunków, przedstawiających nam bardzo specyficznego smartfona, który z tyłu obudowy (a dokładnie po jej prawej stronie) posiada długi, pionowy prostokąt. Całkiem możliwe, że Koreańczycy przewidzieli w tym miejscu czytnik linii papilarnych (w plotkach już kilka razy przewijał się motyw czytnika odcisków palców w Galaxy S5). Z tyłu urządzenia widać także obiektyw kamery, flesz LED a na dole znajduje się najprawdopodobniej głośnik.

Boki smartfona w zasadzie nie przedstawiają niczego nadzwyczajnego – na górze widzimy najprawdopodobniej przycisk power i wejście słuchawkowe, a na dole złącze microUSB.

Przedstawiony na rysunkach smartfon przypomina oczywiście jakieś urządzenie z linii Galaxy, być może jest to właśnie Galaxy S5? Warto zwrócić uwagę także na całą tylną pokrywę, która została pokryta nieregularnymi liniami. Czyżby Samsung oprócz materiału skóropodobnego miał zamiar w swoich przyszłych produktach imitować jakże popularne dzisiaj drewno?

Przypominam, że najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu Samsunga Galaxy S5 nadal pozostaje połowa marca. Prezentacja tego urządzenia podczas targów Mobile World Congress 2014, które odbywają się w Barcelonie, jest bardzo mało prawdopodobna. Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawy, co Samsung nam tym razem pokaże.