Samsung-OLED-flex-0

Samsung w 2013 będzie gotowy do rozpoczęcia produkcji ekranów 1080p Super AMOLED HD

Według koreańskich portali, Samsung już w przyszłym roku będzie gotowy do masowej produkcji ekranów 1080p Super AMOLED HD.

Samsung OLED flex

Taka wiadomość w zasadzie nie powinna nas dziwić. Chyba każdy z nas jest już przekonany, że Samsung Galaxy S IV będzie wyposażony właśnie w ekran o rozdzielczości Full HD (co powoli staje się standardem dla smartfonów z wyższej półki). Niestety, informacje z Korei mówiły także, iż Samsung może się nie wyrobić z produkcją tego typu ekranów i rozważa w swoich produktach zastosowanie wyświetlaczy innych producentów. Samsung podobno analizował nawet próbki ekranów takich firm, jak LG Display oraz Japan Display – jednak cały pomysł (całe szczęście) upadł. Samsung Display zmodyfikowało proces produkcji przy użyciu technologii FMM (Fine Metal Mask), dzięki czemu wydajność linii montażowych wyświetlaczy znacznie wzrosła.

Wszystko wskazuje więc na to, że panel Super AMOLED o rozdzielczości 1920×1080 i zagęszczeniu pikseli powyżej 400 ppi (w zależności od wielkości ekranu), pojawi się już w przyszłym roku. Mogę się założyć, iż pierwszym produktem wyposażonym właśnie w taki ekran, będzie smartfon Galaxy S IV.

Źródło: PhoneArena