Samsung Galaxy Note 4 – premiery

Samsung w obawie przed nowymi smartfonami Apple, przyśpiesza sklepowy debiut Galaxy Note 4

Od debiutu pierwszego smartfona z linii iPhone, Apple wraz z kolejnymi premierami swoich urządzeń – bardzo mocno miesza na rynku mobilnym. Wielkość sprzedaży nowych iPhone’ów budzi zazdrość praktycznie wszystkich producentów takiego sprzętu. Nie ma się więc co dziwić, że premiera iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus wywołała lekką konsternację wśród kierownictwa Samsunga, które postanowiło przyśpieszyć wejście do sklepów najnowszego phabletu Koreańczyków, modelu Galaxy Note 4.

Samsung Galaxy Note 4 - kolory

Póki co z wypowiedzi przedstawicieli Samsunga wynika, że przyśpieszona premiera dotyczy jedynie Korei Południowej. Nowy phablet tego androidowego potentata zamiast na początku października (jak wcześniej zapowiadano), pojawi się już 26 września. Sprzęt sprzedawany będzie za pośrednictwem tamtejszych operatorów komórkowych – SK Telecom, KT oraz Uplus.

Bezpośrednim i bardzo mocnym konkurentem Galaxy Note 4 jest oczywiście Apple iPhone 6 Plus, którego śmiało można nazwać phabletem. Samsung cele obrał sobie ambitne – przez pierwsze 30 dni od wejścia do sklepów Galaxy Note 4 ma sprzedać aż 15 milionów tych urządzeń. Dla przypomnienia – Galaxy Note 3 potrzebował dwóch miesięcy, aby od momentu debiutu sprzedać się w 10 milionach egzemplarzy.

Co interesujące, Galaxy Note 4 w Korei będzie podczas wejścia do sklepów najtańszym sprzętem z serii Note w historii. W wariancie bez umowy będzie tam trzeba za niego zapłacić ok. 919$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 2980 zł. Dla porównania pierwszy Galaxy Note kosztował tam 960$, natomiast Note 2 oraz Note 3 odpowiednio 1038$ oraz 1018$.

Nie posiadam niestety żadnych informacji odnośnie przyśpieszenia polskiego debiutu Galaxy Note 4. Z tego co wiem phablet ma się u nas pojawić na początku października, jednak jego cena nie jest jeszcze znana. Na zachodzie Europy Note 4 można już zamawiać, w cenie ok. 700€, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 2920 zł. Jeśli będziecie mieli na temat polskiej premiery Note 4 jakieś nowe informacje – dajcie o tym znać w komentarzu pod tekstem.

Aktualizacja: Niestety z oficjalnych, podawanych przez Samsunga informacji wynika, że przyśpieszona premiera dotyczy wyłącznie Korei Południowej (w przedsprzedaży Note 4 został tam już zresztą wyprzedany). Według Samsunga sklepowy debiut Galaxy Note 4 w 140 krajach (w tym zapewne i w Polsce), odbędzie się dopiero pod koniec października.

Aktualizacja: Samsung Mobile na swoim facebookowym profilu opublikował mapę, która pokazuje dokładne daty premier Galaxy Note 4 w poszczególnych krajach.

Samsung Galaxy Note 4 - premiery

Jeśli mnie oczy nie mylą polska premiera Galaxy Note 4 odbędzie się dokładnie 24 października. Smartfon trafi więc do nas tydzień później, niż np. do Niemców. Na Note 4 dość szybko mogą liczyć osoby przebywające w UK, gdzie phablet pojawi się już 10 października.