Samsung mobile – logo

Samsung w pierwszym kwartale zgarnął 95% androidowego zysku

Samsung zdominował rynek smartfonów z systemem Android. Według analityków z firmy Strategy Analytics (SA), 95% zysku ze sprzedaży urządzeń z Androidem, powędrowało do koreańskiego giganta.

Samsung mobile - logo

Wszystkim producentom w pierwszym kwartale tego roku, udało się na sprzedaży smartfonów z Androidem zgarnąć 5.3 miliarda $. Jak możecie sobie policzyć, ok. 5 miliardów $ (95%) z tej kwoty pozyskał Samsung.

Woody Oh, czyli jeden z analityków firmy Strategy Analytics, stwierdził, że Samsung ma „bardzo efektywny łańcuch dostaw, dopracowane produkty i błyskotliwy marketing„, który prowadzi giganta do „imponujących” zysków. Inny koreański producent, dobrze znany w naszym kraju LG, zgarnął 2.5% zysków z androidowego tortu, podczas gdy reszta producentów pozostałe 2.5%.

Według SA, cały rynek smartfonów osiągnął w pierwszym kwartale 2013 roku zysk, na poziomie 12.5 miliarda $, z czego 43% należało do sprzętu z Androidem.

Aby jeszcze lepiej uzmysłowić Wam dominację Samsunga dodam tylko, że według niedawno prezentowanego na łamach SmartFan.pl raportu firmy Gartner, Samsung w Q1 2013 sprzedał końcowym użytkownikom aż 30.8% smartfonów z Androidem (64.7 milionów sztuk).

„Samsung jest w tej chwili niekwestionowanym królem Androida. Jesteśmy przekonani, że Samsung generuje z systemu Android większy zysk, niż Google” – Neil Mawston, dyrektor wykonawczy Strategy Analytics

Pomimo ogromnej dominacji Samsunga, szef Google, Eric Schmidt oznajmił niedawno, że z tego powodu nie ma żadnych napięć między Google a Samsungiem. Zresztą, przecież wczoraj firma z Mountain View, na konferencji Google I/O pokazała Samsunga Galaxy S4, z fabrycznym, czystym Androidem. Google ma zamiar sprzedawać to urządzenie poprzez swój sklep Google Play. Taka współpraca między Google a Samsungiem, rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości.

Źródło: PCMag