Samsung – logo

Samsung w Q3 2013: będzie kolejny rekordowy wynik?

Samsung podał dzisiaj swoje prognozowane wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku. Jak przystało na Koreańczyków, wyniki mają być na kolejnym, rekordowym poziomie.

Samsung - Logo

Całkowity dochód Samsunga w trzecim kwartale prawdopodobnie wyniesie ok. 53.9 miliarda $. Zysk operacyjny osiągnie astronomiczny pułap 9.4 miliarda $. Koreański gigant podnosi więc kolejną poprzeczkę, bo w zeszłym kwartale jego dochód wyniósł 51 miliardów $, natomiast zysk operacyjny ok. 8.5 miliarda $.

Oczywiście wzrosty są jeszcze wyższej, jeśli porównamy je z takim samym kwartałem roku poprzedniego. Wtedy dochód Samsunga wyniósł „zaledwie” 48.5 miliarda $, natomiast zysk operacyjny 7.5 miliarda $. Niestety producent w swoich raportach nie ujawnił jeszcze przewidywanych poziomów sprzedaży swojego sprzętu – te liczby poznamy wraz z pełnym raportem.

Jeśli chodzi o Samsunga to jestem bardzo ciekawy, jak jego wyniki będą się kształtować w dalszym okresie. O ile czwarty, świąteczny kwartał będzie zapewne kolejnym rekordowym – to w przyszłym roku sytuacja może się zacząć trochę zmieniać. Konkurencja Samsunga rośnie w siłę. Takie firmy jak Sony, czy też LG (celowo pomijam tu podupadającego HTC) wypuszczają coraz ciekawsze i lepiej dopracowane sprzęty. O ile Samsung jeszcze do niedawna konkurował w zasadzie tylko z Apple, to teraz do peletonu dołączają inni producenci.

Pamiętajcie, że nic nie trwa wiecznie, a każdy rynkowy lider w końcu trafia na godnego przeciwnika. Samsung już w tej chwili zaczyna podejmować dosyć dziwne decyzje (jak np. ta, dotycząca wprowadzenia blokady regionalnej do niektórych produktów), które w dłuższej perspektywie mogą się odbić niezłą, finansową czkawką.

Źródło: TheVerge