samsung-super-amoled-0

Samsung w styczniu pokaże 5″ ekran Super AMOLED Full HD

Targi CES 2013 odbędą się już w styczniu, i to właśnie tam Samsung ma zaprezentować najnowszą odsłonę swojego ekranu – 5-calowego Super AMOLED Full HD.

samsung super amoled


Źródłem plotki jest koreańska gazeta Asiae.co.kr, która powołuje się na źródła wewnątrz Samsunga. Jeśli plotka się potwierdzi, to odetchną wszyscy wielbiciele ekranów AMOLED – dochodziły przecież do nas przecieki, że Samsung ma zamiar w swoich przyszłorocznych produktach zastosować m.in. ekrany LCD innych producentów.

Według koreańskiej gazety, zagęszczenie pikseli na ekranie Super AMOLED Full HD ma wynosić aż 441 ppi, co jest wynikiem bardzo zbliżonym do tego, co jest w stanie postrzegać ludzkie oko.

Nie będę zbyt odkrywczy jeśli stwierdzę, że Samsung swój 5-calowy ekran Super AMOLED Full HD zastosuje najprawdopodobniej w smartfonie Galaxy S IV. Nie wiadomo niestety, czy nowy panel będzie panelem RGB, czy PenTile. Z drugiej strony warto zauważyć, że Samsung w Note II odszedł od matrycy PenTile i zastosował RGB – może więc PenTile to już przeszłość?

Wspomnę jeszcze, że po sieci krążą także pogłoski nt. samsungowego, 5.8-calowego ekranu ClorOLED z matrycą RGB i zagęszczeniem pikseli wynoszącym 358 ppi. Ten ekran ma z kolei zostać zastosowany w Samsungu Galaxy Note III.

Źródło: Asiae.co.kr