CyanogenMod

Samsung werbuje członka CyanogenMod

Jedna z najbardziej znanych na świecie grup, tworzących nieoficjalne oprogramowanie dla smartfonów z systemem Android – straciła jednego członka na rzecz firmy Samsung.

CyanogenMod

CyanogenMod nie tylko tworzy ROMy z dostępnych już elementów – w większości ich oprogramowanie jest pisane wręcz od podstaw, łącznie ze sterownikami. Grupa składa się z naprawdę utalentowanych osób – które jak widać, są łakomym kąskiem dla Samsunga. Osobą, która przeszła z CyanogenMod do Samsunga jest Steve Kondik (założyciel grupy), poinformował on o tym fakcie poprzez swoje konto Facebook.

Samsung już wcześniej pokazywał, jak bardzo sympatyzuje z grupą CyanogenMod – firma nieodpłatnie przekazywała smartfony Galaxy S II niektórym członkom grupy.

Jakie zalety i wady przyniesie przejście Steva Kondika do Samsunga? Jedyną niekorzyścią, jaką może przynieść te przejście – jest oczywiście zubożenie grupy CyanogenMod. Zabraknie w niej jednej, ważnej osoby, która wiele włożyła w rozwój grupy. Z drugiej jednak strony – wcale nie jest pewne, czy Kondik odejdzie z Cyana, miejmy nadzieję, że Steve będzie mógł dzielić obowiązki w firmie Samsung i w CyanogenMod.

Korzyści jest zdecydowanie więcej – Samsung wzbogacił się o doświadczoną osobę, która „czuje” czego chcą konsumenci i wie, jak to ubrać w kod programu. Miejmy nadzieję, że dzięki temu produkty firmy Samsung staną się jeszcze bardziej dopracowane i dostosowane do gustów konsumentów. Może Kondikowi uda się nawet podpatrzeć coś w laboratoriach Samsung – i przenieść to do CyanogenMod?

Źródło: Steve Kondik (Facebook)