Global Mobile Awards GSMA 2013

Samsung wygrywa nagrodę dla najlepszego producenta 2012 roku, Galaxy S III najlepszym smartfonem, Nexus 7 najlepszym tabletem

Mobile World Congress to nie tylko miejsce, gdzie producenci wystawiają swoje produkty, ale także miejsce, gdzie są one oceniane. W tym roku, w najważniejszych kategoriach najwięcej zgarnął Samsung i Asus.

Global Mobile Awards GSMA 2013

Wręczenie nagród Global Mobile Awards w trakcie barcelońskich targów, to bardzo ważne wydarzenie tej imprezy. Okazuje się wtedy, które produkty i firmy rynku mobilnego zdobyły największe uznanie jurorów. Oczywiście nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach, ale te, które nas najbardziej interesują, to nagroda za najlepszy smartfon i tablet oraz dla najlepszego producenta 2012 roku. W tym roku podział nagród wyglądał następująco:

  • Najlepszy tablet mobilny – Asus (Google) Nexus 7 (nominowane były także Amazon Kindle Fire HD 8.9, Apple iPad Mini, Apple iPad 3, Asus Transformer Infinity oraz Samsung Galaxy Note 10.1)
  • Najlepszy smartfon – Samsung Galaxy S III (nominowane były także Apple iPhone 5, HTC Butterfly, Nokia Lumia 920 oraz Samsung Galaxy Note II)
  • Najlepszy producent – Samsung

Koreański producent zgarnął także nagrody za najlepszą, mobilną infrastrukturę oraz znakomitą mobilną technologię w ujęciu ogólnym. Czy nagrody zostały rozdzielone słusznie? Według mnie, jak najbardziej. Samsung swoim SGS3 zawojował mobilny rynek, a jego słuchawka stała się jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. Nexus 7 autorstwa Google i Asusa także dostał zasłużoną nagrodę. Ciężko w jego segmencie znaleźć coś równie dobrego, z podobnymi parametrami i wsparciem.

Na rozdanie czeka jeszcze jedna nagroda, za najlepsze urządzenie targów Mobile World Congress 2013. Jeśli miałbym obstawiać, co może wygrać – to wskazałbym rosyjski YotaPhone (smartfon z dwoma ekranami, LCD oraz eInk) oraz HTC One (smartfon tajwańskiego producenta, wyposażony w kamerę UltraPixel). Ogłoszenie wyników w tej kategorii odbędzie się już jutro, czyli ostatniego dnia MWC.

Źródło: GSMArena