Samsung Galaxy S4

Samsung wyjaśnia, dlaczego Galaxy S4 nie ma radia FM

Nie wiem, jak Was, ale mnie bardzo zdziwił fakt, że multimedialny czempion, jakim jest Galaxy S4, został „wykastrowany” z radia FM. Dlaczego tak się stało?

Samsung Galaxy S4

Rosyjski portal Hi-Tech.Mail.Ru uzyskał w tej sprawie oficjalne oświadczenie Samsunga, które brzmi następująco:

Nasze badania pokazują zmianę w trendzie zainteresowań użytkowników, na źródła cyfrowe, a w szczególności – skupienie się ludzi na słuchaniu muzyki poprzez portale społecznościowe lub kanały YouTube. Nasz flagowy model jest stworzony dla konsumenta, który używa źródeł cyfrowych oraz nowoczesnych formatów i kanałów odbioru informacji.

W skrócie można powiedzieć, że Samsung doszedł do wniosku, iż tradycyjne odbiorniki radiowe odchodzą do lamusa i nie ma sensu ładować do smartfonów modułów FM. Szczerze mówiąc widzę w tym trochę racji. Osobiście mam smartfon z radiem FM, ale prawie nigdy go nie używam, dlaczego? Bo wolę internetowe stacje tematyczne, lub własne pliki muzyczne. Niestety, ale lokalne stacje radiowe w naszym kraju nadają zazwyczaj chłam, którego nie da się słuchać. Nawet w samochodzie unikam odpalania radia, aby nie zostać zalanym przez potok reklam środków czystości, magnezu w tabletkach, zmieszanych z muzyką techno.

Wniosek z tego jest taki, że Samsung całkowicie zarzucił odbiorniki FM i możemy się spodziewać, że więcej ich w smartfonach i tabletach tego producenta nie zobaczymy.

Źródło: Hi-Tech.Mail.Ru