Samsung-Galaxy-S-II-WP7

Samsung wyprodukuje Galaxy S II z Windows Phone 7?

W sieci pojawiła się plotka, która mówi, że Samsung pracuje nad smartfonem Galaxy S II – w wersji z systemem Windows Phone 7.

Samsung Galaxy S II - WP7

Model Galaxy S II I9100 osiągnął ogromny sukces, bijąc nowe rekordy swojego producenta – wygląda jednak na to, że Samsung chce dalej „pociągnąć” ten sukces. Na stronie internetowej organizacji zajmującej się wydawaniem certyfikatów Bluetooth – pojawiło się urządzenie, oznaczone kodem SGH-i937. Jest praktycznie pewne, że SGH-i937 będzie urządzeniem z WP7 – gdyż wcześniej pokazywało się na liście Occasional Gamers, wśród słuchawek z Windows Phone 7. Skąd przypuszczenie, że SGH-i937 ma być klonem Galaxy S II z WP7? Z prostej przyczyny – amerykańska wersja S II jest oznaczona kodem SGH-i927, więc bardzo podobnym do SGH-i937, oczywiście może być to przypadek, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

Wypuszczenie przez Samsunga Galaxy S II w wersji z WP7 – da z całą pewnością spory przypływ użytkowników systemu Microsoftu. Samsung, aby przystosować S II do standardów WP7 – będzie musiał wymienić jego chip na coś z rodziny Qualcomm Snapdragon, jednak nie powinno to stanowić większego problemu. Czekamy na nowe informacje nt. SGH-i937, jeśli pojawi się coś nowego – na pewno o tym napiszę.

Źródło: Bluetooth SIG