Samsung Galaxy S5 – pokrowiec 2

Samsung wypuścił zwiastun Kolejnego Galaxy

Samsung opublikował właśnie zwiastun konferencji Unpacked 5, podczas której swoją oficjalną premierę będzie mieć kolejny smartfon Galaxy. Co prawda na 100% tego nie wiemy, jednak wszystko wskazuje na to, że tym urządzeniem będzie Galaxy S5.

Samsung - zwiastun Galaxy S5

Samsung wokół premiery Galaxy S5 nie robi aż tak dużej wrzawy, jak to miało miejsce w zeszłym roku, przed debiutem Galaxy S4. Opublikowany film jest raczej skromny i skupia się głównie na pokazaniu tego, jakimi cechami będzie się charakteryzować nowy flagowiec.

Jak sami mogliście zauważyć, podczas nagrania widać całą gamę określeń, które dają nam pewne przesłanki, czego po Galaxy S5 możemy się spodzieać. Według Samsunga Kolejny Galaxy to urządzenie: szybkie, dopasowane, odważne, społecznościowe itp. itd.

Wśród określeń, jakie serwuje nam koreański gigant warto wyłowić „mokry” oraz „outdoor”. Już wcześniej w różnych przeciekach pojawiała się informacja, że Galaxy S5 będzie sprzętem wodoszczelnym i odpornym na niekorzystne warunki użytkowania. Jeśli okaże się to prawdą to Samsung czyniąc swój flagowiec urządzeniem wodoodpornym – zniweluje przepaść, jaka pod tym względem dzieliła jego smartfony oraz smartfony Sony.

Przypominam, że z najnowszych (oczywiście niepotwierdzonych) doniesień wynika, że Galaxy S5 będzie mieć 3 GB RAM, chip Snapdragon 800 lub 805 taktowany zegarem 2.5 GHz, 16 lub 21 MP kamerę oraz 5.25″ ekran QHD (2560 x 1440 pikseli). Sprzęt ma oczywiście działać na bazie Androida 4.4 KitKat wraz z nową wersją nakładki TouchWiz. Ile z tych plotek okaże się prawdą? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Aktualizacja: Dodatkowo okazało się, że Amazon na swoich stronach już umieścił serię pokrowców marki Spigen, dedykowanych dla Galaxy S5. Jeśli są one prawdziwe to dzięki nim możemy zobaczyć, jak Galaxy S5 ma wyglądać. W poniższej galerii widać smartfon z obiektywem, pod którym umieszczono duży, podwójny flesz LED (prawdopodobnie ten, który Samsung oficjalnie ujawnił kilka dni temu). Mimo wszystko dziwi nieco front Galaxy S5, gdzie widać dość szerokie ramki wokół ekranu. Jeśli S5 pojawiłby się z tak szerokimi ramkami i 5.25″ ekranem – byłby naprawdę dużym urządzeniem.

Jeśli macie jakieś uwagi na temat Galaxy S5 – nie krępujcie się i piszcie swoje przemyślenia w komentarzu pod tekstem.