Samsung_Z1_Tizen-1

Samsung Z1 – znamy wygląd oraz datę premiery

Do sieci wyciekł właśnie zestaw zdjęć ukazujący Samsunga Z1, czyli nowego smartfona od tego południowokoreańskiego producenta, który pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen.

Samsung_Z1_Tizen-1

Urządzenie to jest oczywiście typowym przedstawicielem segmentu budżetowego i wygląda na to, że nawet sam jego wygląd nie imituje smartfona z nieco wyższej półki. Samsung Z1 posiadać będzie niewielki, 4 – calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz niezidentyfikowany jeszcze dwurdzeniowy układ o częstotliwości taktowania 1,2 GHz oraz 768 MB pamięci RAM. Na pliki użytkowników przeznaczono tutaj zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć dzięki wbudowanemu portowi kart microSD. Pod tylną klapką znajdziemy zaś akumulator o pojemności 1500 mAh.

Samsung_Z1_Tizen-2

Elementem specyfikacji, który może ucieszyć potencjalnych użytkowników Samsunga Z1 jest wsparcie dla standardu Dual SIM. Ponadto znajdziemy tutaj moduły łączności 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS oraz obsługę radia FM. Na tyle urządzenia zamontowano 3 MPix aparat wraz z diodą doświetlającą LED, a na froncie kamerkę o matrycy 0,3 MPix. Całość pracować ma oczywiście w oparciu o system operacyjny Tizen.

Samsung_Z1_Tizen-4jpg

Debiut tego smartfona zaplanowano już na 18 stycznia 2015 roku, a Indie będą pierwszym krajem, do którego zawita. Nieco później trafi on na rynek chiński oraz południowokoreański, gdzie jego cena nie powinna przekroczyć $90.