Samsung Z9005 Redwood

Samsung Z9005 Redwood uchwycony na nagraniu wideo

Tizen to system operacyjny, z którym Samsung wiąże dość duże nadzieje uniezależniania się od androidowego monopolu Google. Tizen, który jest bezpośrednim następcą systemu Bada  – nie jest tworzony wyłącznie przez Samsunga, ale także przez firmę Intel. Jeśli jesteście zainteresowani tym przyszłym konkurentem dla Androida, to zapraszam do obejrzenia filmu, gdzie oprócz samego Tizena możecie zobaczyć jeden z pierwszych smartfonów działających w jego oparciu, model Samsung Z9005 Redwood.

Samsung Z9005 Redwood

Sam smartfon jest raczej mało interesujący, z uwagi na fakt, że tak naprawdę słyszeliśmy już o nim wcześniej i jest to urządzenie przeznaczone dla programistów (aby mogli na nim testować tworzone przez siebie programy). Jeśli chodzi o specyfikację, Z9005 dzieli większość jej elementów z zeszłorocznym flagowcem Koreańczyków – Galaxy S III. Na filmie możecie zobaczyć, że urządzenie zostało umieszczone w dziwnym, białym pudełku, które stanowi jakby część jego obudowy. Co prawda nigdzie nie ma na ten temat wzmianki, ale podejrzewam, że jest to obudowa robocza, która nigdy nie pojawi się na półkach sklepowych. Zresztą, era telefonów-cegłówek odeszła już chyba do lamusa.

Ważniejszym aspektem tego filmu jest to, że możemy zobaczyć system Tizen 2.2 w akcji (wersja 3.0 jest nadal tworzona). Widać na nim, że został on zaprojektowany trochę na wzór androidowej nakładki  TouchWiz (co pewnie ucieszy niewiele osób), a spora część rozwiązań została żywcem wzięta z Androida. Nagranie zajmuje prawie 10 minut, więc jest co oglądać.

Źródło


 • Nazir

  Ten Tizen to porażka i skończy jak Bada w koszu 😀

  Generalnie rynek jest już nasycony smartfonami i kilkoma systemami do wyboru.

  Samsung coś tam przebąkuje 2 rok z tym Tizen i nic nie ma a realnie w tym czasie inni producenci sprzedają FFoxOS i próbują lansować kolejny system mobilny który jest o kant potłuc ale jest realnie dostępny w handlu i operatorów gsm

  • http://smartfan.pl Noob

   FireFox OS nie jest taki zły, bo kierują go do bardzo tanich sprzętów. Z tego co wiem u opów jest na nie spore zainteresowanie – smartfon za grosze, a do prostych gierek, netu i sprawdzania poczty i FB starcza spokojnie.

   • Nazir

    Generalnie nie jest tak bo system ma sporo wad i w ostatniej aktualizacji poprawili tylko mms a wszystko inne leży i kwiczy do tego jeszcze trzeba mieć duży pakiet na net aby z tego korzystać .

    Inna kwestia jest brak smartfonów z większym ekranem i lepszej specyfikacji a dla mnie to ewidentna porażka bo po co mi telefon z ekranem 3,5-4 cale jak korzystanie z netu w moim SGS2 4,3 cala to masakra :(