Samsung – teksańska fabryka półprzewodników

Samsung zainwestuje 3.9 miliarda $ w teksańską fabrykę półprzewodników

To już pewne – Samsung zainwestuje 3.9 miliarda dolarów w fabrykę półprzewodników, mieszczącą się w Austin, stan Teksas, USA.

Samsung - teksańska fabryka półprzewodników

Lokalne władze z Austin dały koreańskiemu producentowi zielone światło, na rozbudowę fabryki półprzewodników. Inwestycja będzie warta 3.9 miliarda $, i ma na celu zwiększenie mocy przerobowej Samsunga, przy jednoczesnym zmniejszeniu jej kosztów. Co ważne – według ekspertów Samsung szykuje się do produkcji chipsetów Apple Ax.

Przypominam, że nie tak dawno temu portale technologiczne obiegła wieść, że Apple chce zerwać współpracę z Samsungiem, w ramach której Koreańczycy dla giganta z Cupertino produkowali chipsety do tabletów i smartfonów. Samsunga ma zastąpić Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Umowa pomiędzy Apple i Koreańczykami jest zawarta do 2014 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że Samsung inwestując w USA chce utrudnić Apple „zerwanie więzi”. Rozbudowa fabryki w Teksasie pozwoli koreańskiemu producentowi, na zaoferowanie Apple jeszcze niższych kosztów, niż TSMC. Czy ten plan wypali?

Źródło: SammyHub