Samsung – skaner siatkówki ludzkiego oka

Samsung zapowiada skaner siatkówki ludzkiego oka, czy będzie on dostępny w Galaxy Note 4?

Na temat skanerów siatkówki ludzkiego oka, które mają być montowane w smartfonach, mówi się już od dość długiego czasu. Niestety, póki co zamiast nich, doczekaliśmy się jedynie czytników linii papilarnych, mających jednak w kwestii bezpieczeństwa spore luki. Czyżby Samsung w swoich kolejnych, flagowych produktach miał zamiar montować skaner siatkówki?

Samsung - skaner siatkówki ludzkiego oka

Skaner siatkówki (ang. retina scanner) miał się znaleźć już w Galaxy S5. Jak dobrze jednak wiecie, tak się nie stało. Samsung w nowym poście, umieszczonym na swoim oficjalnym, twitterowym profilu zapowiada nowe rozwiązanie, mające „odblokować przyszłość”.

Banner, który możecie oglądać powyżej, ma bardzo jasne przesłanie – za pomocą skanera siatkówki oka, będzie można nie tylko odblokowywać smartfon, ale także autoryzować transakcje pieniężne, np. podczas zakupów w sklepie lub płacenia rachunków. Samsung zresztą już wcześniej eksperymentował z ludzkim wzrokiem, czego efektem była funkcja Smart Screen, zapobiegająca wygaszaniu ekranu urządzenia w momencie, kiedy na niego patrzymy.

Naturalnie nie wyobrażam sobie, że jako skaner siatkówki oka mogłaby posłużyć przednia kamerka. Założę się, że jeśli taka funkcja faktycznie się pojawi, będzie dysponować specjalnym, dedykowanym sensorem, który „odczyta” siatkówkę w naszym oku.

Prawdopodobnym kandydatem do otrzymania skanera, jest nowy phablet Samsunga, model Galaxy Note 4. Jego premiera być może odbędzie się we wrześniu, podczas berlińskich targów IFA 2014. Czyżby Note 4 miał się stać urządzeniem rewolucyjnym?