Samsung GALAXY Core

Samsung zapowiedział smartfon Galaxy Core

Samsung zaprezentował kolejny smartfon z rodziny Galaxy. Poznajcie wyposażoną w dual-SIM, androidową słuchawkę Galaxy Core. Co urządzenie ma do zaoferowania?

Samsung GALAXY Core

Samsung Galaxy Core pod względem specyfikacji, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mamy tu 4.3-calowy ekran WVGA (800 x 480 pikseli) TFT LCD, 5 MP aparat z fleszem LED oraz kamerkę VGA do przeprowadzania rozmów wideo. Nabywca znajdzie tu także 1.2 GHz, dwurdzeniowy procek, 1 GB RAM, 8 GB pamięci masowej, miejsce na kartę microSD, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, A-GPS, a wszystko zasila akumulator o pojemności 1,800 mAh.

Całością steruje niestety nie najnowsza już wersja systemu Android, 4.1 Jelly Bean. Można się jednak spodziewać, że koreański producent w przyszłości wyda dla tego modelu stosowne aktualizacje, podnoszące OS do wersji co najmniej 4.2.2.

W sprzedaży mają być dostępne dwa warianty Core – z dual-SIM (Core DUOZ) i single-SIM. Wersja z dual-SIM wejdzie do sklepów jeszcze w tym miesiącu, natomiast tańsza, z single-SIM, dopiero w czerwcu.

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo cieszy fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z dual-SIM. Szkoda tylko, że są to najczęściej urządzenia co najwyżej ze średniej półki. Próżno w Europie szukać np. Samsunga Galaxy S4 ze slotem dual-SIM (i to pomimo faktu, że w Chinach dostępna będzie wersja I9502, czyli z dual-SIM i chipsetem Exynos 5 Octa).

Wracając do Galaxy Core dodam tylko, że w tej chwili kompletnie nie wiadomo, czy urządzenie w ogóle pojawi się na polskim rynku i w jakiej będzie cenie. Mam nadzieję, że Samsung poda w najbliższym czasie stosowne informacje na ten temat. Oczywiście smartfon już od jakiegoś czasu jest dostępny na polskim rynku a jego cena kształtuje się w granicach 800-900 zł.

Źródło: Samsung