Samsung Galaxy Grand 2 – front

Samsung zaprezentował Galaxy Grand 2

Samsung ujawnił dzisiaj swój nowy smartfon, Galaxy Grand 2, który w stosunku do poprzednika został dość mocno zmodyfikowany. Jak sami zaraz zobaczycie, sprzęt ma zupełnie inny design, który przypomina ten znany nam z Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy Grand 2 - front

Tył urządzenia został wykonany na wzór tego z Note 3, więc jej wygld przypomina skórę naturalną (chociaż w rzeczywistości jest tylko plastikiem o takiej fakturze).

Z przodu znalazło się miejsce na 5.25″ ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, co w stosunku do poprzednika i jego wyświetlacza WVGA, jest sporym udoskonaleniem.

Samsung Galaxy Grand 2 - tył

Pod względem wydajności Galaxy Grand 2 działa pod kontrolą czterordzeniowego 1.2 GHz procesora (Samsung nie podał jeszcze, o jaki chipset został oparty), ma 1.5 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane użytkownika, z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD. W stosunku do Galaxy Grand, bateria nieco się rozrosła a jej pojemność wynosi teraz 2600 mAh.

Oczywiście większy ekran oznacza także powiększenie gabarytów, które wynoszą teraz 146.8 x 75.3 x 8.9 mm przy wadze 163 gramów. Naturalnie jak przystało na serię Grand, sprzęt dysponuje obsługą Dual SIM. Całość działa w oparciu o Android w dość nowej (ale nie najnowszej) wersji – 4.3 Jelly Bean.

Galaxy Grand 2 będzie dostępny w kolorach czarnym, białym oraz w wybranych rejonach świata także w kolorze różowym. Czy sprzęt pojawi sie w Polsce? Z uwagi na fakt, że Galaxy Grand pierwszej generacji jest u nas do kupienia, również i jego druga odsłona powinna tu trafić. Kiedy dokładnie to nastąpi i ile Grand 2 będzie kosztować – tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Źródło


  • Nazir

    Kolejny bubel za 2000 zł. który nie dostanie żadnych poprawek aktualizacji tego androsyfu od Samsung , czym więcej modeli tym większa 100% fragmentacja tego szrotu

    Kupiłem LG Nexus’5 (32GB) i pożegnam Samsung