Samsung-galaxy-duos-0

Samsung zaprezentował Galaxy Y Duos oraz Galaxy Y Pro Duos

Samsung tuż przed świętami zaprezentował swoje dwa nowe smartfony – modele Galaxy Y Duos oraz Galaxy Y Pro Duos.

Samsung Galaxy Duos

Urządzenia, które zaprezentował Samsung nie są aż tak nowe – gdyż mają swoich starszych kuzynów (Galaxy Y i Galaxy Y Pro). Co nowego w Galaxy Y Duos i Galaxy Y Pro Duos? Smartfony zostały przede wszystkim wyposażone w dwa sloty na karty SIM (tzw. Dual-SIM), dzięki czemu mogą obsługiwać aż dwie karty SIM na raz (bez potrzeby żonglowania nimi).

Jeśli ktoś twierdzi, iż te dwa nowe „Duos’y” od swoich poprzedników różnią się tylko obsługą Dual-SIM – to nie ma racji. Obydwa urządzenia przeszły nieznaczny „lifting”. Galaxy Y Duos to słuchawka wyposażona w 3.1-calowy ekran QVGA, 3MP kamerę, slot kart microSD (do 32GB), oraz jednordzeniowy procesor o taktowaniu 832MHz. Całość działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread.

Galaxy Y Pro Duos to smartfon z 2.6-calowym ekranem LQVGA (panoramiczne QVGA) oraz klawiaturę QWERTY. Reszta podzespołów nie różny się niczym od tych zastosowanych w Galaxy Y Duos.

Obydwa smartfony trafią do sklepów już w przyszłym miesiącu (najpierw w Rosji, potem w Europie i reszcie świata). Samsung niestety nie ujawnił, ile będą kosztować jego nowe smartfony.

Źródło: Pocketnow