Samsung ZEQ900 Zeke

Samsung ZEQ9000 „Zeke” – pierwsze zdjęcie przedstawiające komercyjny, samsungowy smartfon z Tizen?

Jedna z koreańskich stron internetowych opublikowała zdjęcie, na którym widać podobno pierwszy, komercyjny smartfon Samsunga, który będzie oparty o system Tizen. Sprzęt o nazwie ZEQ9000, będzie najprawdopodobniej rynkową wersją pokazywanych wcześniej deweloperskich urządzeń, SM-Z9000 oraz SM-Z9005.

Samsung ZEQ900 Zeke

Jak podaje źródło, sklepową nazwą tego urządzenia może być „Zeke”. Niestety ciężko określić, czy zdjęcie i cały przeciek są wiarygodne czy też nie. Pomijając jednak ten fakt widzimy tutaj, że urządzenie zostało zrobione ze znienawidzonego przez wiele osób plastiku. Oczywiście dopóki smartfona nie zobaczmy na pierwszych, oficjalnych zdjęciach, trudno to na 100% potwierdzić. Fakt jest faktem, że ZEQ9000 wygląda bardzo podobnie do wczesnych smartfonów z serii Galaxy. Nie wiem jak wam, ale dla mnie sprzęt jest podobny do pierwszego Galaxy S.

Co do ekranu i tego, co się na nim znajduje – widzimy tu Tizen 2.1, który swoim wyglądem nie odbiega zbytnio od tego, co mogliśmy zobaczyć w grudniu, na nieoficjalnych zrzutach ekranu tego OS’a.

Wraz ze zdjęciem pojawiło się też nieco danych ze specyfikacji smartfona. Według nich Samsung ZEQ9000 „Zeke” ma posiadać 4.8″ ekran HD oraz chip Qualcomm Snapdragon 800, działający w oparciu o cztery rdzenie taktowane zegarem 2.3 GHz. Gabaryty tego urządzenia mają być podobne do wymiarów Galaxy S4.

Warto zauważyć, że na ekranie „Zeke” widać datę 24 lutego. Czy oznacza to, że Samsung właśnie w tym terminie, podczas pierwszego dnia targów MWC w Barcelonie pokaże ZEQ9000? Całkiem możliwe, chociaż oficjalna konferencja Samsunga ma się odbyć dzień wcześniej, czyli 23 lutego.

Mimo wszystko nalegam, abyście powyższy przeciek traktowali z lekkim przymrużeniem oka. Wszelkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane za niecały miesiąc w Barcelonie.