Samsung – Logo

Samsung zrezygnuje z systemu Windows Phone 7?

Plotka goni plotkę – według najnowszej, Samsung planuje porzucić system Windows Phone 7.

Samsung

To już kolejna plota tego typu, według poprzedniej (z początku września) – Samsung miał przestać produkować smartfony i tablety z Androidem, w całości poświęcając się własnemu systemowi, bada.

Według najnowszej pogłoski, Samsung ma rzekomo zaniechać produkcji smartfonów z WP7 do końca 2012 roku. Jakie są przyczyny takiej decyzji? Koreański producent podobno nie chce wspierać tandemu Microsoft-Nokia, a zamiast tego pragnie tworzyć własny system.

Patrząc trzeźwym okiem, czy porzucenie WP7 przez Samsunga jest prawdopodobne? Moim zdaniem w tej chwili nie miałoby najmniejszego sensu. WP7 to system rozwojowy, który ma szansę na „wydarcie” swojego kawałka runku – dlaczego więc Samsung miałby pozbawiać się szansy na zdobycie dodatkowego „grosza”? System bada wymaga jeszcze sporej pracy, zarówno, jeśli chodzi o promocję – jak i stworzenie odpowiedniej bazy aplikacji, bez której bada nie jest tak atrakcyjny, jak iOS, Android, czy choćby WP7. Podsumowując – uznaję plotkę za bardzo mało prawdopodobną.

Źródło: SamFirmware