John-Broweet-Scott-Forstall-0

Scott Forstall i John Broweet opuszczają szeregi Apple

Tim Cook pozbywa się niewygodnych współpracowników. Apple opuszczają dwaj, długoletni pracownicy – szef oprogramowania Scott Forstall (na zdjęciu po prawej) oraz dyrektor sprzedaży detalicznej John Broweet (po lewej).

John Broweet i Scott Forstall

Forstall do tej pory zarządzał dość pokaźnym działem oprogramowania Apple, i był w całości odpowiedzialny m.in. za systemy iOS oraz OS X. Prezes Apple, Tim Cook postanowił, że zmieni nieco organizację w firmie, więc całkowicie zlikwidował dział oprogramowania, a w jego miejsce wprowadził departament „ludzkiego interfejsu” (Human Interface), którym zacznie rządzić pupil szefostwa Apple, Jony Ive. Cook z pozostałości po dziale oprogramowania, stworzył również komórkę zajmującą się Siri i Apple Maps, którą ma zarządzać Eddy Cue. Z tego, co zostało po dziale Forstalla, przejmie Craig Federighi.

Wszystkie bezprzewodowe zespoły Apple, będą teraz działać w ramach nowej grupy technologii, którą będzie pod kontrolą Boba Mansfielda (który opuścił „Jabłuszko” na początku 2012 roku, a teraz powrócił). Zespół ds. technologii ma się też zająć półprzewodnikami.

Nie wiadomo tak naprawdę, dlaczego Tim Cook zwolnił Scotta Forstalla. Plotki głoszą, iż Scott naraził się Cookowi otwartą krytyką Map Apple. Dla Cooka była to kłopotliwa sytuacja, prezes Apple musiał kajać się przed klientami i doradzać, aby tymczasowo korzystali z innych map.

Dziwi także zwolnienie Broweeta, który do giganta z Cupertino dołączył zaledwie 10 miesięcy temu, jednak najwyraźniej nie spisywał się zbyt dobrze.

Źródło: Apple