sony-ericsson-xperia-ray-active-0

SE Xperia Active i Ray już w przedsprzedaży w UK

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, to już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży dwa nowe androidowe smartfony od Sony Ericsson – modele Xperia Ray i Active.

Sony Ericsson Xperia Ray i Active

Przedsprzedaż uruchomił angielski sklep Play, za Xperia Ray w przedsprzedaży żąda £350 (około 1575zł), natomiast model Xperia Active wyceniono na £230 (około 1035zł). Xperia Ray na półkach sklepu powinna pojawić się już w 15 sierpnia, natomiast model Active dostaniemy dopiero 9 września.

Według mnie szczególnie warta uwagi jest Xperia Active – dość zbliżona specyfikacją do Ray, tańsza, a co najważniejsze – odporna na kurz i wodoodporna, posiada nawet latarkę i barometr. Active, jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona dla ludzi aktywnych.

Xperia Ray nie wnosi raczej nic do rynku smartfonów a jej cena jest zdecydowanie za wysoka (po premierze będzie pewnie sporo niższa). Nie wiadomo niestety, kiedy te dwa modele trafią do Polski – ale założę się, że po angielskiej premierze sporo się ich pojawi na portalach aukcyjnych. Pełne dane techniczne urządzeń znajdziecie w dziale „Specyfikacje„.

Źródło: Play (1)(2)