HTC Sense 6.0

Sense 6.0 zademonstrowany na wideo

Najnowsza wersja nakładki na system HTC, Sense 6.0 – zadebiutuje wraz z nowym flagowcem tego producenta, modelem HTC M8 / All New HTC One / HTC One 2014. Na YouTube pojawił się właśnie zapis wideo, prezentujący działanie nowego Sense.

HTC Sense 6.0

Jak sami zaraz zobaczycie, Sense 6.0 w porównaniu do poprzednich wersji niesie ze sobą trochę zmian. Sense 6.0 został zademonstrowany na HTC One, dzięki zainstalowaniu na nim nieoficjalnego (jeszcze) ROM’u. Należy zwrócić tutaj uwagę, że ROM który zawierał Sense 6.0 jest w wersji beta. Może to oznaczać, że finalny Sense 6.0 będzie wyglądać nieco inaczej (co jest oczywiście mało prawdopodobne).

Co na nagraniu widać nowego? Funkcja Zoe (zbiór różnych trybów kamery i edytor zdjęć) występuje teraz jako osobna aplikacja. Interfejs kamery został zmieniony i zamiast wielopoziomowego menu są tu teraz duże, łatwe do wciśnięcia przyciski.

Sense 6.0 przynosi także kilka nowych gestów. Kamerę możemy wystartować poprzez trzymanie smartfona w pozycji horyzontalnej i wciśnięcie przycisku regulacji głośności. Urządzenie może być odblokowane poprzez podwójne puknięcie w ekran (podobnie jak w serii Nokia Lumia oraz LG G2) lub poprzez przeciągnięcie palcem po ekranie w górę (jak w BlackBerry OS 10).

Przypominam, że debiut HTC One 2014  nastąpi 25 marca. Możemy się spodziewać, że to właśnie wtedy HTC ujawni wszystkie nowe szczegóły dotyczące Sense 6.0. Jestem pewny, że również wtedy tajwański producent poinformuje nas, które jego smartfony otrzymają nową wersję nakładki.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Htc już RIP